25-30 Kasım Hava Durumu

Abone Ol
Daha Fazla

Yapılan son meteorolojik tahminlere göre hafta sonunda yurt genelinde güneşli bir hava hakim olacak. Ancak Marmara bölgesinde bugün ve yarın sağanak yağış var. İşte 5 günlük hava tahmini…

Meteoroloji’nin verilerine göre, bugün ve yarın İstanbul’da sağanak yağış görülecek.

En düşük sıcaklığın 12 derece olması beklenirken en yüksek hava sıcaklığının da 20 derece olması öngörülüyor. Meteoroloji’nin tahminlerine göre, İstanbul’da yarından sonra sağanak yağışlar sona erecek, sağanak yağışın yerini parçalı bulutlu hava alacak. Bu dönemde sıcaklıklar ortalama 2 derece yükselecek.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı(Lodos), yurdun güneydoğu bölgelerinde doğu ve güneydoğu yönlerden orta kuvvette, sabah saatlerinde Marmara’da kuvvetli(40-60 km/saat) olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Ülkemizin kuzey, batı ve iç kesimlerinde görülecek yağışların, Marmara’nın doğusu (İstanbul, Bursa, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik ve Balıkesir), Kıyı Ege (İzmir, Aydın ve Muğla) ile Antalya ve Isparta çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını vb.) tedbirli olunması gerekiyor.

-SİS İLE BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI-

Gece ve sabah saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, çevrelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ayrıca rüzgarın, bu sabah saatlerinde Marmara’da güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek (Ulaşımda aksamalar, soba zehirlenmesi vb.) olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Yorumlar kapalı.