Hafta Sonu Kar Geliyor

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa’da tam anlamıyla kış yaşanırken, kar Türkiye’nin de kapısını hafta sonu çalıyor.

Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgası, Avrupa’da kışın erken bastırmasına yol açarken, Türkiye’de de 5 Aralık’ta üç kenttekar yağışıbekleniyor: Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, kar yağışı hafta sonu Türkiye’ye de geliyor. Verilere göre, bugün ülke genelinde yağış beklenirken, iç ve doğu kesimlerde, sabah saatlerinde sis, Kuzeydoğu kesimlerinde de buzlanma ve don olacak. Ayrıca sabah saatlerinde özellikle Marmara Bölgesi’nde saatteki hızı 60 kilometreye varan kuvvetli lodos bekleniyor. Yarın Marmara’nın güneyi ile Eskişehir-Kütahya çevrelerinde sağanak yağış geçişlerinin görüleceği bildirildi. Kuvvetli lodosun saatteki hızının özellikle Marmara’da zaman zaman 80 kilometreye ulaşacağı belirtildi.

Cuma günü de yurdun bazı bölgelerinde yağış beklendiği dile getirildi. Kuzeydoğu kesimlerinde sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Cumartesi günü ise Marmara’nın batısı ve kıyı Ege’de yine sağanak yağış olacağı tahmin ediliyor. Sağanak yağışın tüm yurtta etkili olacağı pazar günü Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya’da kar yağışı bekleniyor.

Yorumlar kapalı.