Sarıgül Chp’ye Geri mi Dönüyor

Abone Ol
Daha Fazla

Parti kurmaktan vazgeçtiğini açıklayan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’e ‘CHP’ye geçecek misiniz’ sorusunu yönelten gazetecilere bakın ne cevap verdi.

Şişli Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Edirne’ye yapılan ücretsiz gezide, 20 otobüsle 850 kişi vardı. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve ilçe sakinleri hep beraber Edirne’ye geldi ve Selimiye Camii’nde Cuma namazı kıldı. Namazdan sonra ise Sarıgül, cami için yardım toplayan görevliye 30 lira sadaka bıraktı.

Ziyaretçileri oluşturan kadınlar grubu ise cami avlusunda Sarıgül’ün çevresine toplanarak bir hatıra fotoğrafı çektirmeye çalıştı. Burada Edirnespor Kulübü Başkanı Erdem Güğümgüler, Sarıgül’e üzerinde ‘22 ve Mustafa Sarıgül’ yazan takım forması hediye verdi.

Daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, “Şişli Belediyesi olarak tarihi ve kültürel yerleri gezdirmeye önem veriyoruz. Türkiye’nin tarihi ve kültürel noktalarını Şişlili yurtaşlarımız ile dolaşıyoruz. Bugün Edirne’ye 850 kişi ile geldik. Ama bu program dahilinde bu tür gezilerimiz devam edecek” dedi.

Gazetecilerin ‘TDH’yi noktaladınız, CHP kurultaya gidiyor, CHP’ye katılmayı düşünüyorumusunuz?’ sorusunu cevaplamaktan çekindiği görülen Sarıgül “Sağolun çok teşekkür ederim. Genel konulara girmek istemiyorum. Hiç o konulara girmeyelim. Zamanı var, her şeyin bir zamanı var” şeklinde konuştu.

Caminin avlusunu gezdikten sonra Sarıgül; yürüyerek gezinti yapmak istedi. Ancak çevresine üşüşen Roman kadınlar etrafını çevreleyip Sargül’den para isteyince Sarıgül , makam aracına binerek oradan uzaklaştı.

Yorumlar kapalı.