Haftasonu Havalar Nasıl Olacak

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre sıcaklıklar mevsim nornallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Ancak bazı kentlerde sağanak yağış görülecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bolu, Kastamonu, Çorum, Çankırı çevreleri ile Ankara’nın Nallıhan, Beypazarı ve K.hamam ilçelerinin sabah ilk saatlerde hafif ve kısa süreli olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacak, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta, Marmara’da yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

Uyarılar!

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara’da güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksama, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri vb.) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

SİS UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Sivas çevrelerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görüleceğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksama vb.) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Yorumlar kapalı.