Hanifi Avcı’ya 8 Yıl Hapis İstemi

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer, Hanefi Avcı hakkında 8 yıla kadar hapis cezası isteminde bulundu. İşte hapis isteminin gerekçesi…

‘Devrimci Karargah Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık’ suçlamasıyla tutuklanan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, ‘Haliç’te Yaşayan Simonlar” kitabında İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer’e hakaret ettiği ve iftirada bulunduğu’ iddiasıyla 8 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Abdulvahap Yaren, Yılmazer’in suç duyurusunun ardından başlattığı soruşturma sonrasında Avcı hakkında iddianame hazırlamıştı. Yaren’in hazırladığı iddianamede, Avcı’nın ‘’Haliç’te Yaşayan Simonlar Dün Devlet Bugün Cemaat’’ adlı kitabında Yılmazer’in toplumda küçük düşürülmesine neden olduğunu ifade edilerek, Avcı’nın ‘’kamu görevlisini görevinden dolayı yayın yoluyla hakaret’’ ve ‘’iftira’’ suçlarından 2 yıl 8 aydan 8 yıl 4 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istenmişti. 2. Asliye Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamesi mahkeme tarafından da kabul edildi. Avcı kitabında Yılmazer için, ‘psikolojik sorunlu’ demişti..

Yorumlar kapalı.