Haftasonu Havalar Nasıl Olacak

Abone Ol
Daha Fazla

Kış sonunda soğuk yüzünü gösteriyor. Balkanlar üzerinden inecek yağışlı hava, bu akşam önce Trakya ve Ege kıyılarında, pazar günü tüm batıda etkili olacak. İşte yurt genelinde hava durumu…

Kış, nihayet yüzünü göstermeye başlıyor. Sıcaklık değerleri düşecek, yağışlı hava tüm yurtta yağışlı hava etkili olacak.

Balkanlar üzerinden inecek yağışlı hava, cumartesi akşamı önce Trakya ve Ege kıyılarında, pazar günü tüm batıda etkili olacak.

Lodos pazar günü yerini başta İstanbul’da kuvvetli karayele bırakacak. Yağışla görülecek 10-12 derece soğuma; Bilecik, Kütahya ve Bolu arasında yağışı karla karışık yağmura çevirecek. Uludağ, Bolu ve Abant dağlarında pazar günü geceye kadar yoğun kar yağışı görülecek.

KIŞ SOĞUKLARI YÜZÜNÜ GÖSTERİYOR

İstanbul’da pazar günü kuvvetli sağanak yağış var. 23 derece olan sıcaklık 13 derece düşüşle 10 dereceye inecek. Kuvvetli karayel ise sıcaklığı 7-9 derece arasında hissettirecek. Ankara pazar günü bulutlu, sıcaklık 13 dereceye inecek. İzmir pazar günü sağanak yağmurlu, sıcaklık 16 derece.

Pazartesi günü yağış etkisini Doğu Karadeniz dışında kaybedecek ancak soğuma iç kesimlere ilerleyecek. Salıdan itibaren ise sıcaklıkta yeniden esmeye başlayacak lodosla hızlı artış başlayacak. Daha uzun süreli ve hissedilir soğuma ise 10 Aralık’tan itibaren Türkiye’de etkili olmaya başlayacak

SICAKLIKLAR ORTALAMANIN ALTINA DÜŞECEK

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, kış mevsiminde Güneydoğu Anadolu dışındaki diğer bölgelerde sıcaklıkların normalin 0.5 ila 1 derece altında olacağını söyledi.

Bakan Eroğlu, Aralık-Ocak ve Şubat aylarını kapsayan dilimde Akdeniz ve Ege bölgelerinde normallerden 50 mm daha az yağış beklediklerini aktardı.

Yorumlar kapalı.