Hava Sıcaklıkları 10 Derece Düşecek

Abone Ol
Daha Fazla

Hava sıcaklıklarında hafta sonu başlayan sert düşüş bu hafta da devam edecek. Sıcaklıklar 10 derece kadar azalırken, meteorolojiden kar uyarısı yapıldı. İşte yurt genelinde hava durumu…

Hava sıcaklığı Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Akdeniz’de 6 ila 10, Batı Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da 2 ila 4 derece azalacak. Bazı yerlerde karla karışık yağmur ve kar görülecek. Bölge bölge hava durumu:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay) ile Sakarya, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis ve Mardin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, ilk saatlerde Bolu, Kastamonu ve Karabük’ün yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği bekleniyor.

Hava sıcaklığı Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Akdeniz’de 6 ila 10, Batı Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar kuzey, iç ve batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile zamanla yurdun kuzeybatı kesimlerinde güney ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, ilk saatlerde Güney Ege kıyıları ile Antalya Körfezi’nde kuzeybatı (Karayel) yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

-SICAKLIK DÜŞÜŞÜ UYARISI-

Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Akdeniz’de hissedilir derecede sıcaklık düşüşü (6 ila 10 derece) beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması (soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyon) gerekiyor.

-SİS VE DON HADİSESİ UYARISI-

İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde sabah saatlerinde sis, Doğu Anadolu’nun kuzeyinde sabah ve gece saatlerinde yer yer don hadisesi görüleceğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı bulutlu (12)

ANKARA: Parçalı bulutlu (8)

İZMİR: Az bulutlu (13)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (21)

ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu (19)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (12)

ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu gececek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ile birlikte don hadisesi bekleniyor. (11)

DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu (19)

BÖLGE BÖLGE 5 GÜNLÜK HAVA HARİTALARI VE İL İL 5 GÜNLÜK SICAKLIK DERECELERİ

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde Sakarya çevreleri yağmurlu geçecek.

EGE: Az bulutlu geçecek. Rüzgar, Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz (Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay) sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; ilk saatlerde Antalya Körfezi’nde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin kuzeydoğusunda sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, ilk saatlerde hafif olmak üzere yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, Bolu, Karabük ve Kastamonu’nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Amasya ve Tokat çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer sis ve don hadisesi görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

Yorumlar kapalı.