Satranç Şampiyonlarına Zengin’den Destek Sözü

Abone Ol
Daha Fazla

Satranç akademisine bağlı olarak Maltepe’deki İlköğretim Okulları arası Satranç turnuvasında Şampiyon olan Hasan Şadoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengini ziyaret etti.

Okul yöneticileri ve Antrenörleri Tayfun Çinka ve Barış Alper ile birlikte Başkanlık Makamına gelen öğrencilere Zengin, çeşitli hediyeler vererek başarıların devamını diledi ve kendilerine destek sözü verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu Maltepe’deki İlköğretim Okulları arası Satranç turnuvasında, 20 maçta 19,5 puan alarak Maltepe şampiyonu olan Lara Varol, Devran Mısır, Atilla Erdem Karahan ve Vatan Öztürk isimli öğrenciler, madalyaları ve kupaları ile birlikte Başkan Zengin’in misafiri oldular.

Ziyarette Başkana sigara içme yasağı ile ilgili bir de afiş veren öğrenciler, yaklaşan yasakla ilgili büyüklere de mesaj vermiş oldular. Afişi veren öğrenciyi öperek kutlayan Başkan Zengin daha sonra basına poz verdi.

Aynı zamanda satrançta İstanbul ikincisi olarak büyük bir başarıya imza atan öğrenciler için destek isteyen Antrenörler Tayfun Çinka ve Barış Alper, Kasım ayında Antalya’da düzenlenecek olan yaş grupları Dünya Şampiyonasına katılmak için Başkandan kendilerine yardımcı olmalarını istediler. Belediye olarak her türlü yardıma hazır olduklarını ifade eden Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, öğrencilerimizin Dünya şampiyonasında güzel bir derece alarak Maltepe’nin adını duyuracaklarına yürekten inanıyorum dedi.

Ziyaretle ilgili bir açıklama yapan Antrenörler Tayfun Çinka ve Barış Alper, “ hem akademimizi tanıtmak, hem de Kasım ayında yapılacak Dünya Şampiyonasına destek istemek amacıyla Başkanımızı ziyaret ettik. Başkanımızda bizlere her konuda destek olacağı sözünü verdi. Şimdi gönül rahatlığıyla şampiyonaya hazırlanabiliriz. Başkanımıza teşekkür ediyoruz “ dediler.

Ziyaretin sonunda Başkan Zengin öğrencilere çeşitli hediyeler vererek birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi

Yorumlar kapalı.