Türk Telekom Arena 15 Ocak’ta Açılıyor

Abone Ol
Daha Fazla

Galatasaray Başkanı Adnan Polat ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, beraberlerinde Galatasaray Kulübü yöneticileri Işın Çelebi, Ali Haşhaş’ın yanı sıra Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar ve İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar’la birlikte Türk Telekom Arena’da incelemelerde bulundu.

İncelemelerden önce basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Türk Telekom Arena’nın mülkiyetinin Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne devredileceğini ve stadın yönetimini birlikte yapacaklarını belirterek, "Stadın bitme noktasına geldiği bu günlerde durumu görmek üzere buradalar. Bugün tesisle ilgili birtakım görüşmeler yapacağız" dedi.

AÇILIŞ 15 OCAK’TA

Türk Telekom Arena’nın açılış tarihinin 15 Ocak Cumartesi günü saat 19:00 olacağını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da açılışa katılacağını söyleyen Polat, "Açılışla ilgili daha sonra ayrıntılı bilgilendirmeyi yapacağız. Bu stadın temelinin atıldığı, hatta protokolünün yapıldığı günden bu yana çok insanın emeği geçti. Ancak bu stadın yapımıyla ilgili bugüne kadar tüm projelere sahip çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Kendisine müteşekkiriz. Bizi hiç yalnız bırakmadı, hep zaman yanımızda oldu. Her problemimizi çözdü. Burası neticede İstanbul’un, Türkiye’nin stadı olacak. Bugünden itibaren 15 Ocak’a kadar geri sayım başlamıştır" dedi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ise, Türk sporuna muhteşem bir eser kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Televizyonlarda ve gazetelerde bazı kişilerin çıkıp, Türk Telekom Arena’nın ilk hayalini kurduklarını ileri sürüp, birbirlerine teşekkür ettiklerini vurgulayan Akgül, "Bu statla ilgili teşekkür edilmesi gereken tek kişi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dır" dedi.

Başbakan Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde buraya bir stat yapılması fikri olduğunu, iktidara geldiğinde ise bürokratlarına talimat vererek projenin hayata geçmesini sağladığını belirten Akgül, "Bu eserin ortaya çıkmasının yegane sebebi Recep Tayyip Erdoğan’dır" dedi.

Galatasaray Başkanı Adnan Polat ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül daha sonra statta incelemelerde bulundu.

Yorumlar kapalı.