Altın Kart Ekibinden Acil Yardım

Abone Ol
Daha Fazla

Düşerek kolunu kıran 50 yaşındaki Hatice Özcebi adlı vatandaşa Maltepe Belediyesi gezici altın kart ekibinden acil yardım.

Hatice Özcebi eşiyle birlikte Maltepe Altayçeşme Mahallesinde alışverişten dönerken havanın yağmurlu olması nedeniyle dengesini kaybederek düştü. Yoldan tesadüfen geçen gezici altın kart ekipleri hastaya müdahale ederek Maltepe Belediyesinin içinde bulunan polikliniğe getirdi.

Sağlık Müdürlüğünde yapılan ilk müdahalenin ardından hastanın kolunun kırıldığı ve vücudunda ezikler olduğu tespit edildi. Ayağı kayarak düşen ve kolu kırılan Hatice Özcebi eşiyle birlikte Belediyeye ait ambulans aracılığıyla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Hatice Özcebi canının çok yandığını söyleyerek ‘’Bir an nasıl düştüm anlamadım.

Kolumu kıpırdatamaz hale geldim. Çocuklar adeta hızır gibi imdadıma yetiştiler. Evlatlarım gibi benimle ilgilendiler. Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin biz sizin kardeşiniz evladınızız, diyordu canım yanarak buna tanık oldum ama gerçekten doğruymuş. Allah razı olsun‘’ dedi.

Altın Kart projesi Maltepe Belediyesi tarafından 65 yaş üstü ve engelli vatandaşların her türlü tıbbi sorunlarının ücretsiz olarak karşılandığı bir uygulama.

Yorumlar kapalı.