Önder Sav Kurultay İptali İçin Harekete Geçti

Abone Ol
Daha Fazla

CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav, cumartesi günü yaptığı girişimin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine yeni bir hamleye girişme peşinde. Sav, kurultayın iptal edilmesi için Ankara’daki hukukçularla görüşüyor.

www.gercekgundem.com ‘un edindiği bilgiye göre, cumartesi günü yapılan kurultay sonrası, "kota krizi" yaratan Sav ve arkadaşları, Çankaya İlçe Seçim Kurulu’nun verdiği kararın ardından şaşkına uğradı. Sav, Çankaya İlçe Seçim Kurulu’nun "PM bir bütündür, ayrı organlar olarak ele alınamaz" kararı sonrası yeni bir adım atma hesabı yapmaya başladı. Gençlik Kolları eski Başkanı Umut Tunç’a Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu’nun PM’den düşürülmesi için dilekçe verdirten Sav, şimdi de kurultayı iptal ettirmeye çalışıyor.

Önder Sav ve arkadaşları, adı kurultayda divan yöneticisi olarak geçen Sema Kaygalak’ın "delege" olmadığı için görev yapamayacağını öne sürüyor. Kaygalak’ın divan listesinden çıkarılmasını yeterli bulmayan Sav ve arkadaşları, "Adı listede geçti, bu kurultayın iptalini gerektirir" tezini savunuyor. Sav ve ekibi, bu amaçla Yargıtay çevreleriyle temasa geçerek "Kurultayı iptal ettirebilir miyiz?" sorusuna yanıt arıyor. Yargı çevrelerinden yeterli desteği bulamayan Sav ve ekibi, bugün bir dilekçe hazırlayarak İlçe Seçim Kurulu’na başvurmayı planlıyor.

Öte yandan, CHP kurmayları ise, itiraz planını ciddiye almadıklarını belirterek, "Sayın Kaygalak Divan’da yer almadığı için hiçbir sorumluluğu yok. İtiraz sadece komik olur. Adı listede geçmiş olsa bile, kurultayda görevi yoktu. Bu yüzden itirazdan hiçbir şey çıkmaz" yorumunu yapıyor.

Yorumlar kapalı.