Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr. Mustafa Zengin’den Şok Açıklama

Abone Ol
Daha Fazla

"Bahadır Erdoğdu Zihinsel Engelliler Merkezi, Dernek Tarafından İşgal Edilmiştir!"

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin gazetemize bir yazılı açıklama göndererek Bahadır Erdoğdu Zihinsel Engelliler Merkezini Dernek tarafından yasa dış yollarla işgal edildiğini bildirdi. Bu kanunsuz işgal ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığına, İlçe Kaymakamlığına, Emniyet Müdürlüğüne suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in yazılı açıklaması şöyle.

Uzun süreden beri tadilat onarım ve hizmete esas mefruşat ve donanım hazırlıkları devam eden Maltepe Bahadır Erdoğdu Zihinsel Engelliler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 04-Ağustos-2010 tarihi itibariyle ruhsata esas işlemleri yürütmek ve devamında Belediyemizle ortak işbirliği içinde hizmet vermek üzere Maltepe Engelliler Rehabilitasyon Derneği ile protokol imzalanmıştır. Ancak 03 Aralık 2010 tarihinde gerek dernekler tüzüğüne aykırı uygulamalar gerekse Belediye ile imzalanan ortak işbirliği protokolüne aykırı tutumlar nedeniyle yürürlükteki protokolün 6 ve 8’inci maddelerine istinaden eğitim başlamadan, yetkimizde olan fesih hakkı tek taraflı olarak anılan tarihte uygulanmıştır.

Ancak ilgili dernek tarafından söz konusu uzlaşmazlık konularında çözüme yönelik çaba göstermeden konu, kamu kuruluşları ve ayrıca yargıya taşınmıştır. İstanbul 3. İdare Mahkemesinin vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararı ise tarafımıza intikal ettirilmeden fesih işleminin gerçekleştirildiği gün itibarıyla yapılan tespit ile yargı sonucuna kadar kapalı tutulmak kaydı ile muhafaza edilen Maltepe Bahadır Erdoğdu Zihinsel Engelliler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 18-Aralık-2010 tarihi itibarı ile hukuksuz bir şekilde dernek üyeleri tarafından işgal edilmiştir. Aynı tarih itibariyle Belediyemize ait merkezin yasal prosedürler takip edilerek İlçe Mülki Amirliğine, İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu için resmi müracaatlar yapılmış olup derneğe ihtarname çekilmiştir.

Gelinen noktada hizmete hazır haldeki merkezden yararlanmak durumunda olan Maltepeli vatandaşlarımızın da tedirgin olarak rahatsızlık duydukları tarafımızdan tespit edilmiştir. Yasal süreçte devam eden tüm bu çalışmaların en kısa sürede sonuçlandırılması çabası yürütülürken hizmet bekleyen vatandaşlarımızın mağduriyeti en kısa sürede giderilecektir. 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımıza yönelik evde bakım hizmeti sağlayan belediyemizin Merkeze kayıtlı ya da kayıtsız hizmet beklemekte olan vatandaşlarımıza da yaşanan bu olumsuzlukları hiç yansıtmadan bize gösterecekleri anlayışla en kısa sürede hizmet sağlamaya çalışacağız. Durumu kamuoyunun bilgisine sunarım.

Prof. Dr. Mustafa Zengin

Maltepe Belediye Başkanı

Yorumlar kapalı.