Maltepe Chp İlçe Gençlik Kollarından Basın Açıklaması

Abone Ol
Daha Fazla

Değerli basın emekçileri , değerli Maltepe halkı ve CHP Maltepe ilçe örgütü;

Bugün burada bulunmamızın sebebi bundan 32 yıl önce yani 19 Aralık 1978 de başlayıp yaklaşık 7 gün süren Maraş katliamını lanetlemektir.

Üzülerek belirtmeliyiz ki Maraş ta oynanan oyunlar bu günde ülkemiz üzerinde hayata geçirilmek istenmektedir. Yüzyıllarca bu coğrafya üzerinde kardeşçe yaşayan insanları dil,din,ırk,mezhep farkları gözeterek birbirine düşürmek isteyen hainler amaçlarına ulaşmıştır.Resmi makamlara göre 105 vatandaşımızın katledilmesine ve yüzlerce vatandaşımızın yaralanmasına sebep olmuşlardır.

Bundan önce Maraş ta , Çorum da , Sivas da yaşanan faşist saldırılar bizleri birbirimizden ayrıştırmak için yapılmış olsa da bu topraklar üzerinde yaşayan insanların birbirine duymuş oldukları kardeşlik duyguları ve kader bağlarıyla bağlı olmaları onları bırak ayrıştırmayı birbirine daha derin duygularla bağlamıştır.Hainler o gün kazanmış olduklarını zannetseler de asıl bugün kazanan kardeşliktir,barıştır, halkların kardeşliğidir.

Ancak görüyoruz ki bu kardeşliği , barış halaylarını susturmak isteyen faşist zihniyet 19 Aralık 2010 günü bu faşist saldırıları kınamaya giden Alevi Bektaşi Federasyonu yöneticileri ve halkımıza, 32 yıl önceki faşist kalıntılardan kalmış, zihniyetin ürünleri olan gerici yobazlar tarafından saldırıda bulunulmuştur.Bu saldırılar bizleri durdurmamakta aksine daha çok kamçılamaktadır.

Hiçbir emperyalist ve faşist düşünce bizleri bu haklı aydınlanma mücadelemizden alıkoyamayacaktır…

Kahrolsun yobaz gerici zihniyet

Ayrıca bugün 19 Aralık 2000 yılında yaşanmış Hayata Dönüş Operasyonunun da 10. Yıldönümü. Bu operasyon sonucunda hukuka aykırı ihlallerin de gecikmeksizin araştırılıp eğer yetkiyi aşan sorumlular varsa bunların bir an evvel yargılanmasını da demokrasi ve insan hakları adına talep etmekteyiz. Hukuk bir gün herkese lazım olur. Düşüncesi ne olursa olsun her bireyin bu ülkede yaşama hakkı vardır ve bu hak devlet tarafından güvence altına alınmıştır.

Yorumlar kapalı.