İstanbul’da Terör Örgütüne Operasyon

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul’da Dhkp/c Terör Örgütüne Yönelik Düzenlenen Operasyonlarda, 19 Ayrı Olaya Karıştıkları Öne Sürülen 13 Kişi Gözaltına Alındı

İstanbul’da DHKP/C terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda, 19 ayrı olaya karıştıkları öne sürülen 13 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve MİT Bölge Başkanlığı ile koordineli olarak sürdürülen çalışmaların ardından eylem hazırlığı içerisinde bulunduğu bildirilen DHKP/C terör örgütü üyelerine yönelik operasyonlar gerçekleştirildi.

Maltepe, Bağcılar, Eyüp, Beyoğlu ve Ümraniye’de 17 Aralık 2010 tarihinde belirlenen adreslere yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda, örgütte sorumlu düzeyde bulunduğu belirtilen bir kişinin de aralarında bulunduğu 2’si kadın 13 kişi gözaltına alındı.

Bu kişilerin üzerlerinde ve bulundukları adreslerde yapılan aramalarda, 2 otomatik silah, 1 tabanca, 2 el bombası, değişik çap ve markalarda 317 fişek, sustalı tabir edilen 2 bıçak, 3 biber gazı, 8 sopa, 2 zincir, 19 pankart, 2 megafon ile çok sayıda yazılı ve dijital malzemeler ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan örgüt mensuplarının 6 yıl içerisinde, iş yerlerine bomba ve molotofkokteyli atılması, silahlı saldırı sonucu bir vatandaşın yaralanması, bir vatandaşın da darbedilmesi, korsan gösteri düzenlemek gibi 19 ayrı olaya karıştıkları belirtildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan 13 kişi, Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

Yorumlar kapalı.