Senfoni Orkestrası İhalesi Araştırılıyor

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Mali Şube Ekipleri sabah saatlerinde Maltepe Belediyesine gelerek Kartal Cumhuriyet Savcılığından ve mahkeme kararını da ibraz ederek "SENFONİ ORKESTRASI" ile ilgili ihale belgelerine el koydu.

Maltepe Belediyesindeki bazı bilgisayarlara da el koyan Mali Şube yetkilileri Cumhuriyet Savcılığı, mahkeme ve içiçleri bakanlığı müfettişlerinin iddialar ile ilgili soruşturmaya esas olacak evrakları Maltepe Belediyesinden aldılar.

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin

"İDDİALAR ASILSIZDIR"

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin konu ile ilgili bir yazılı açıklama yaparak iddiaların sahte bir isimle içiçleri bakanlığına yapılan ihbar neticesindedir. Daha önce mülkiye baş müfettişleri tarafından incelenen söz konusu dosya için herhangi bir eksiklik ve yanlışlık bulunmamıştır dedi.

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in yazılı açıklaması aynen şöyledir.

"Kartal Cumhuriyet Savcılığının 25-10-2010 tarihinde yapılan müracaat üzerine Kartal Sulh Ceza Mahkemesi tarafından konuya ilişkin bilgi ve belgelere Mali Şube tarafından el konulması kararına istinaden dava konusu bilgi ve belgelerin asılları ve kopyaları yargıya intikal ettirilmek üzere alınmıştır.

Söz konusu ihale ile ilgili İçişleri Bakanlığına dilekçe veren ve kendisini Maltepe Belediyesi Meclis üyesi olarak tanıtan sahte isimli Ramazan Hardal isimli şahsın ( Ki kendisinin Maltepe Belediyesi Meclis üyeliği ve Maltepe Belediyesi ile hiçbir bağı yoktur ) mesnetsiz iddialarına dayalı dilekçesi üzerine daha önce yapılan incelemelerde K.İ.K usul ve esasları açısından da herhangi bir eksikliğinin olmadığı önceden belirlenmiştir.

Konu yargıya intikal ettiği için konu hakkında daha fazla yorum yapılamamaktadır."

Prof. Dr. Mustafa Zengin
Maltepe Belediye Başkanı

Yorumlar kapalı.