Kadının Adı HÜSNİYE KAYA

Abone Ol
Daha Fazla

Toplumsal Kadın Hareketi Derneği Birlik ve Dayanışma gecesi Vesta Restaurant’da gerçekleşti.

Kadının zerafeti, asaleti ve nezaketine damgasını vuran Genel Başkan Hüsniye Kaya ” Bizler her hizmeti devletten beklememeliyiz. Gelişmekte olan ülkemizin sorunlarından şikayet etmemeliyiz, sızlanmamalıyız.

Hepimiz bulunduğumuz konumdan kalkınmasına katkı bulabiliriz. Toplumda kadını bir adım öne çıkartabilmek için bir meşale yaktık karanlıkları aydınlatmak için. Hepimiz bu karanlığın içerisinde parlayan ve parıldayan bir yıldız olabiliriz.

Dün cephelerde sırtında mermi taşıyan kadınlarımız bugün cehalet ile savaşın içerisinde birer meşale olarak yanmaktayız. Bizim sosyalleşme yolundaki gayretlerimize destek veren herkese minnettarım.

2 adet okuma yazma salonları oluşturduk.

Buralarda okuma yazma bilmeyen kadınlara dersler verdik. Bu salonlardan birinin adını Maltepe Belediye Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Zengin adını verdik. Diğerine ise rahmetli kardeşim Suat Kaya ismini verdik.

Öğrencilerimiz diplomalarını aldılar. Cehalete karşı verdiğimiz bu mücadelede bizleri yanlız bırakmayan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’e teşekkürlerimi bir borç biliyorum” dedi.

Gazetecilere Teşekkür Belgesi Verildi
TOKHADER Genel Başkanı Hüsniye Kaya gazetecilere bir jest yaparak onlara teşekkür belgesi taktim etti.

Maltepe’deki yerel basın mensupları ile Kartal’daki yerel ve ulusal basın temsilcileri ödüllendirildiği gecede gazeteci ordusunun TOKHADER gecesini takip etmesi Genel Başkan Hüsniye Kaya’nın alçak gönüllülüğü ve insani yaklaşımı olarak değerlendirildi.

Gecenin Onur Konuğu Tülin Zengin’di
TOKHADER Genel Başkanı Hüsniye Kaya tarafından geceye onur konuğu olarak çağırılan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in eşi Tülin Zengin gecede TOKHADER’li hanımların ilgi odağı oldu.

Sahneye davet edilen Tülin Zengin çekilişler yaparak gecenin şanslılarını belirledi. Gecenin sonuna kadar TOKHADER’lilerle sohbet eden Zengin alkışlarla uğurlandı.

Yorumlar kapalı.