AB Leonardo Da Vinci Ortaklık Projesi Koordinatörü Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin koordinatörlüğünde toplam 10 ortağın işbirliğiyle oluşturulan “European Glossary For Vocational Education and Training / EG4VET (Mesleki Eğitim İçin Avrupa Mesleki Terimler Sözlüğü) ” başlıklı proje teklifi desteklenmesi uygun görülen 77 projeden biri olmaya hak kazandı.

251 proje teklifi arasından desteklenmeye değer görülen 77 başarılı projeden biri olabilmeyi başaran EG4VET Projesinin ilk çalışma toplantısının açılışı Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin ev sahipliğinde; Koordinatör Okul İrtibat Kişisi Öznur Saka ve İngilizce öğretmeni Arzu Borlaş’ın koordinasyonuyla 8 Kasım 2010 tarihinde; 7 farklı Avrupa ülkesinden toplam 16 yabancı öğretmenin, IBM Türk ve Karabük Belediyesi Proje İrtibat Kişilerinin de katılımyla, İstanbul’da Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi. Proje Leonardo da Vinci Partnership projesidir.

Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin ev sahipliğindeki EG4VET Proje Yönetim Ekibi Toplantısı 12 kasım 2010 tarihine kadar sürecek.

“25 ülkedeki 2.000 meslek okulunda eğitim gören 60.000 öğrencinin
yararlanacağı e-sözlük için, AB tarafından bütçe tahsis edilecek olan proje kapsamında, 2 yıl boyunca 8 farklı ülkeden toplam 10 ortak olarak beraber çalışmalara imza atacaklar. Avrupa’nın en iyi Mesleki Terimler Sözlüğünü ürün olarak gerçekleştirmek projenin temel hedefi olacaktır.

Proje Ortakları İngiltere, Portekiz, Polonya’, İtalya’, Fransa’, Romanya, Litvanya, IBM Türk, Karabük Belediyesi ve Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi olmak üzere 8 farklı ülkeden toplam 10 ortak olarak sinerjik bir ekip oluşturulmuştur. Projenin ilk toplantısı Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul Müdürü Hatice Dürdane Ekmekçibaşı yönetiminde kurumumuzda gerçekleştirilmiştir.

Yemek ve Aşçılarda sponsorluğu SUPERFRESH yaptı.

Projenin Ortaya Çıkış Aşaması:
“Projede teklif aşamasında başvuru yapan ortaklar arasında yer alan Yunanistan, Makedonya ve İtalya’dan birer okul; tekliflerinin desteklenmesi uygun görülmediğinden, projeye dahil olamamışlardır.

“Leonardo Da Vinci” projesi, Fransa, İngiltere, İtalya, Litvanya, Polonya, Portekiz, Romanya’daki proje ortağı olan meslek liselerinin ve Türkiye’deki Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin proje öğretmenleri ve proje öğrencileri tarafından gerçekleştirilecektir.

Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi projenin koordinatörlüğünü üstlenirken, IBM Türk ve mesleki eğitime destek vermeyi hedefleri arasında barındıran Karabük Belediyesi de proje ortakları arasında yer alacaktır. Projenin 2 yılsonundaki yaygınlaştırma toplantısı Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yönetiminde Karabük şehrinde gerçekleştirilecektir.

Proje teklifinin hazırlanması aşamasında; Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi İngilizce Öğretmenlerinden Öznur Saka Proje Koordinatörü İrtibat Kişisi olarak, Okul Yönetiminin desteğiyle; başvurusu yapılacak LDV Ortaklık Projesinin başvuru formunu birlikte doldurmak, bilgi alışverişinde bulunmak, kültürlerini tanıtmak ve tanışmak amacı ile 20-23 Ocak 2010 tarihleri arasında Türkiye’de Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin ev sahipliğini yaptığı Hazırlık Ziyareti’ni düzenlemiş ve bu ziyarete iştirak edebilmek için AB bütçesinden Hazırlık Ziyareti Bütçesi alabilen; Yunanistan ve Fransa dışında ki diğer ortak ülkelerin temsilcileri toplantıya katılmaya hak kazanmışlardır.

Yorumlar kapalı.