Ak Parti İstanbul İl Yönetimi’nde Görev Dağılımı

Abone Ol
Daha Fazla

İl Yönetimi İkinci Toplantısını Yaptı
Yeni İl Yönetim Kurulu, İl Başkan Aziz Babuşcu başkanlığında ikinci toplantısını gerçekleştirildi. Kurul üyelerine AK Parti Teşkilat Yapılanmasının detaylı olarak anlatıldığı toplantının gündeminde, son günlerde Türkiye ve dünyada yaşanan önemli gelişmeler de vardı.

Hulusi Şentürk Sunum Yaptı
Toplantıda ilk olarak söz alan, Ar-Ge’den sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hulusi Şentürk, kurul üyelerine Parti teşkilat yapılanması ile ilgili bir sunum yaptı. Sunumda üyeler, Genel Merkez Teşkilatı, İl Teşkilatı, ilçe Teşkilatı Belde Teşkilatı ve Mahalle Teşkilatının yanı sıra Bölge Sandık Kurulu, Sandık Kurulu ve Üyelik konularında bilgilendirildi. Ayrıca üyelere, Yönetim Kurulu’nun sorumluluk alanlarına ilişkin de bilgi verildi.

Toplantıda ele alınan bir diğer konu başlığı da, uzun süredir Türkiye’nin gündemini meşgul eden Nabucco Doğal Gaz Boru Hattı Projesi idi. Ekonomik İşlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şişmanoğlu sunumunda, Avrupa’daki doğal gaz açığının bir miktarının ülkemiz üzerinden geçecek boru hatları yolu ile karşılanması amacı ile yürütülen proje hakkında teknik bilgiler verdi. Projenin hayata geçiriliş süreci, özellikleri ve stratejik önemi, sunumda detaylı olarak yer aldı.

Şişmanoğlu’nun ardından söz alan Dışlişkilerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Kalaycı’nın gündeminde ise dünyayı sarsan Uygur Katliamı vardı. Kalaycı, Çin’de, yaklaşık iki hafta önce, 38 milyon Uygur Türk’üne yönelik başlatılan soykırıma ilişkin bir sunum yaptı. Kalaycı, ülkede yaşanan vahşeti değerlendirdiği sunumunda, bölgenin tarihçesi hakkında da kısaca bilgi verdi.

Konuşmaların ardından İl Yedek Yönetim Kurulu ile de paralel gündemli bir toplantı yapıldı. Toplantıda Yürütme Kurulu da hazır bulundu.

İl Yürütme Kurulu Üyeleri Açıklandı
İl Başkanı Aziz Babuşcu, 27 Haziran 2009 tarihinde gerçekleştirilen 3. Olağan İl Kongresi ardından oluşturulan İl Yürütme Kurulu’nu açıkladı. Buna göre yeni görev dağılımı şu şekilde gerçekleşti:

Siyasi ve Hukuki İşlerden sorumlu İl Başan Yardımcısı – Ali Rıza YAPAR

Teşkilatlanmadan sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Bülent TURAN

Seçim İşlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Haydar Ali YILDIZ

Tanıtım ve Medyadan sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Özlem TOPAL

Dış İlişkilerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Ömer Faruk KALAYCI

Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Nejla SÜMER

Yerel Yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Temel BAŞALAN

Ekonomik İşlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Mehmet Akif ŞİŞMANOĞLU

Halkla İlişkilerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Ayşenur Bilge SOLAK

Mali ve İdari İşlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Ömer Seyfi AKTÜLÜN

Ar-Geden sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Hulusi ŞENTÜRK

Sekreteryadan sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Abdullah GÜLER

İl Kadın Kolları Başkanı – Ayfer YAMAN

İl Gençlik Kolları Başkanı – Erkan KANDEMİR

Yorumlar kapalı.