Emniyet Müdürlerinin Atamaları Belli Oldu

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde şube ve ilçelere yeni atamalar yapıldı.

ERGENEKON SORUŞTURMASININ MÜDÜRLERİ
Buna göre Ergenekon soruşturmasını yürüten polis müdürleri şubelerde kaldı. Terörle Mücadele Şube Müdürü Mutlu Ekizoğlu, geçen ay rütbe alarak 2. sınıf emniyet müdürü olmuştu. Ekizoğlu Organize’den Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı oldu. Terörle Mücadeleden Sorumlu Müdür Yardımcısı Tufan Ergüder ise yerinde kaldı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Hüseyin Işıldak’ın da görev yeri değişmedi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevine ise Yurt Atayün getirildi.

İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer de 2. sınıf emniyet müdürü olmuştu. Yılmazer de İstihbarattan Sorumlu Emniyet Müdür yardımcısı oldu. Cerrah döneminde bu şubeye şu anda Rize Emniyet Müdürü olan Şahmaz Demirtaş bakıyordu. Demirtaş’ın terfi almasından sonra bu şubeye müdür yardımcısı atanmıyordu. Şube Cerrah’a bağlı olarak çalışıyordu. İstihbarat Şube Müdürlüğüne ise müdür yardımcısı Erol Demirhan getirildi.

ŞUBE MÜDÜRLERİ
Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yunus Ayhan’ın yerine Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Zekayi Kıymaz geldi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Bülent Köksal’ın da görev yeri değiştirildi.

Köksal Esenyurt İlçe Emniyet Müdürü olurken yerine Şanlıurfa’dan gelen Cengiz Malbeleği oldu. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne Avcılar İlçe Emniyet Müdür vekili Mahir Çakallı getirildi.

Pasaport Şube Müdürü Mehmet Hasbal, Güvenlik Şube Müdürü görevine getirildi.

Trafik Tescil Şube Müdürü Turan Odabaş ise Bilişim Şube Müdürlüğü görevine getirildi. Kağıthane İlçe Emniyet Müdür yardımcısı Nuri Keten ise Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğüne getirildi.

TANIK KORUMA
Ergenekon Soruşturması kapsamında isimleri sıklıkla duyulan gizli tanıkların korunması için tanık koruma şube müdürlüğü kuruldu. Yeni kurulan müdürlüğe yine Ergenekon soruşturması kapsamında görev yapan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür yardımcısı Azmi Reyhan Aras getirildi.

TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İzmir’de uyguladığı sistemi İstanbul’da da deneyecek. Bu kapsamda Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü kuruldu. İlk kez kurulan şube Müdürlüğüne Nurettin Demir getirildi. Cerrah döneminde önleyici hizmetler görevinde bulunan toplum destekli polislik her ilçede amirlik düzeyindeydi.

İLÇE EMNİYET MÜDÜRLERİ
Eğitim Şube Müdürü Hacı Mehmet Aslancan Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürü,
Maltepe İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Nihat Çulhaoğlu Bakırköy İlçe Emniyet Müdür vekili,
Bakım Onarım Şube Müdürü Servet Sarıçiçek Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü olurken,
Beyoğlu İlçe Emniyet Müdür Vekili Yusuf Yüksel Sultangazi İlçe Emniyet Müdürü oldu.
Beyoğlu’nun yeni müdürü ise Çevik Kuvvet Şube Müdürü Gökhan Özsavaş oldu.

Levent Yapraklı – Adalar,
Tamer Oktay – Arnavutköy,
H. Ahmet Osanmaz – Ataşehir,
Hüseyin Putur – Avcılar,
İbrahim Çiftçi – Bağcılar,
Hüseyin Şahinkaya – Başakşehir,
Yılmaz Avcu – Beykoz,
Tayfun Oktay – Beylikdüzü,
Halil Dinler – Bayrampaşa,
Ömer Duman – Büyükçekmece,
İlhami Hüner – Çatalca,
Ekrem Güneyisi – Çekmeköy,
Osman Yıldırım – Esenler,
Dursun Küçükyılmaz – Eyüp,
Celal Sel – Fatih,
Enver Çolak – Gaziosmanpaşa,
Ümit Otman – Güngören,
Hakan Boydak – Kadıköy,
Mustafa Şahin – Kağıthane,
İzzet Kaptan – Kartal,
Muammer İmecik – Küçükçekmece,
Dindar İlhan – Maltepe,
Özcan Yalçın – Pendik,
Murat Ulucan – Sancaktepe,
Tahsin Fidan – Silivri,
Halit Körken – Sultanbeyli,
Servet Yılmaz – Şile,
Ahmet Aslan – Şişli,
Ahmet Korkmaz – Tuzla,
Osman Kaplan – Üsküdar,
Sezgin Özdem – Zeytinburnu
İlçe Emniyet Müdürleri oldu.

İZMİR’DEN TAYİNİ İSTANBUL’A ÇIKANLAR
Emniyet Müdürleri Kararnamesi´nin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü´ne atanan Hüseyin Çapkın´ın İzmir´de görev yaptığı çalışma arkadaşlarından sekizinin tayini İstanbul´a çıkmıştı. İzmir´de güvenlikten sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Altınok İstanbul’da Güvenlik ve Foto Film Şube Müdürlüklerinden, Kaçakçılık ve Organize Suçlardan Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Likoğlu İstanbul’da Narkotik ve Mali Suçlardan Sorumlu Müdür yardımcılığına, Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Şemi Albat İstanbul’da Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne, Asayişten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Tekin Akdoğan Asayiş Şube’den Sorumlu Müdür Yardımcılığı’na, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Sıtkı Akgül Çocuk Şube ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne, Terörle Mücadele Şube Müdürü Kamil Karabörk İstanbul’da Çevik Kuvvetten Sorumlu Müdür Yardımcılığı’na getirildi. Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Dursun Güneş, Konak İlçe Emniyet Müdür Yadımcısı Bülent Girgin ise merkezde görevlendirildi.

Yorumlar kapalı.