Başıbüyük Stadı Tehlikede

Abone Ol
Daha Fazla

Mülkiyeti Marmara Üniversitesi’ne tahsis edilen Başıbüyük Stadyumunun Marmara Üniversitesine devredilmesi ile ilgili yazı Başıbüyükspor Kulübüne tebliğ edildi.

Marmara Üniversitesi rektörlüğü tarafından yazılan resmi yazıda alanın tahliye edilmesi istendi.

Şimdi Ne Olacak?

Maliye Bakanlığı tarafından Marmara Üniversite’ne tahsisi Başıbüyük Stadyumu ve etrafındaki yatırımlar şimdi akıbetinin ne olacağını bekliyor.

Bilindiği gibi Marmara Üniversi’ne tahsisi arazisi üzerinde Başıbüyük Stadyumu, Başıbüyükspor Kulübü, Başıbüyük Parkı, Başıbüyük Sağlık Ocağı bulunuyor.

Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul İl Temsilci Yardımcısı Ali Tanrıyaşükür gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Tanrıyaşükür ” Sorunumuzu önce belediye başkanına taşımak zorundayız. Ona ilettiğimiz bu sorunun daha fazlasını yapmakta kulüplerimize iş düşüyor. Mutlaka üniversitenin bilmediği bir huhus oradaki kulüplerimiz 11 tane çocuğa değil binlerce çocuğa hizmet veriyor. Sağlıklı kalabilmenin tek yolu hastanelerde muayene olmak değil spor sahalarında spor yapmaktır. Bu bir ihtiyaçsa planlar tekrar yapılabilir ve spor sahalarının orada kalması sağlanabilir. Üniversite öğretim üyelerinin olduğu, dekanların olduğu, insanları en iyi anlayabilecek insanları yetiştiren bir kurum olduğunu iddia ediyor ve buraya kulak vererek bizlere destek olacağını umuyorum” dedi.

Amatör Spor Kulüpler Birliği Tepkili

Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca gazetemize yaptığı açıklamalarda şunları söyledi.

Koca ” Hiçbir güç bizim tahliye etmemizi sağlayamaz. Burada 2500 lisanslı futbolcu var. Bu konuda Üniversite anlayışlı davranmak mecburiyetindedir. Üzerinde Trilyonlarca liralık yatırım var. Burayı yıktırmayız” dedi.

Önümüzdeki günlerde belediye başkanı ile görüşecek olan kulüp temsilcileri belediye başkanı ile görüşüp kamuoyuna bir açıklama yapacaklar.

Bilindiği gibi Başıbüyük Stadyumunda Maltepespor dahil bölgenin 15 futbol takımı antreman ve maç yapıyor.

İşte Marmara Üniversitesinin Başıbüyükspor Kulübüne yazdığı yazı.

Yorumlar kapalı.