Chp İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek İstifa Etti

Abone Ol
Daha Fazla

CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) genel seçimlerde milletvekili adayı olacak örgüt yöneticilerinden 10 Ocak’a kadar istifa etmelerini istemesinin ardından CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek’in bugün istifa kararını açıkladı.

CHP’DE MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA FURYASI
CHP’de genel seçimlerde milletvekili adayı olacak örgüt yöneticileri için 10 Ocak’a kadar istifa etmeleri yönünde tavsiye kararı alınmasının ardından CHP il ve ilçe örgütlerinde istifa furyası yaşanıyor. CHP’de 50’yi aşkın il başkanının istifa etmesi bekleniyor.

CHP Merkez Yönetim Kurulu, (MYK) 3 Ocak’ta yaptığı toplantıda genel seçimlerde milletvekili adayı olacak il, ilçe ve belde başkanlarıyla yönetim kurulu üyelerinin 10 Ocak’a kadar istifa etmeleri için tavsiye kararı almıştı. Düzce, Kars ve Kastamonu il başkanları istifalarını ilk açıklayanlar olurken Pazartesi gününe kadar istifaların artması bekleniyor. İstifalarla boşalan il başkanlıklarına atamanın 10 Ocak Pazartesi günü toplanacak MYK’da yapılabileceği belirtiliyor.

Berhan Şimşek Kimdir Biyografisi

1957 yılında Bayburt’ta doğan Berhan Şimşek, ilk ögrenimini Bayburt’ta, orta öğrenimini İstanbul Abdülhakhamit Gece Ortaokulu’nda, lise ögrenimini Vefa Aksam Lisesi’nde tamamlamıştır.Halen Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümünde okumaktadır.

25 yıldır sinema oyunculuğu yapan Berhan Şimşek, Hosçakal Yarın, Uzlaşma, İpekçe, Işıklar Sönmesin gibi filmlerde oynamıştır. Televizyon ve dizi yönetmenliği de yapan Berhan Şimşek, Magazin Gazetecileri Derneği “En İyi oyuncu”, Ankara Film Festivali “En İyi Erkek Oyuncu”ödüllerinin de sahibidir.

78’liler Vakfi ve Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği Kurucusu,68’liler Vakfı Üyesi olan Berhan Şimşek,1997 yılında Günaydın Gazetesi’nde köse yazarlığı, 1999 yılında Cumhuriyet Halk Partisi 10. Olağanüstü Kurultayında Parti Meclisi Üyeliği’ne seçilmiş olan Berhan Şimşek, beş dönem Parti Meclisi Üyeliği yapmıştır,

2002 Genel Seçimlerinde de İstanbul Milletvekilliği yapmıştır. Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi,Türkiye- Macaristan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Baskanı olan Berhan Şimşek bekar ve 1 çocuk babasıdır.

Yorumlar kapalı.