Ak Parti Halkla İlişkiler Birim Başkanı Tülin Sayın Düzenlediği Kahvaltıda Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Abone Ol
Daha Fazla

Ak Parti Maltepe Yönetim Kurulu Üyesi ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı Tülin Sayın 10 Ocak ”Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladı.

Tülin Sayın yaptığı konuşmada şunları söyledi.

Sayın “Bilindiği üzere 10 Ocak 1961 tarihinde kabul edline, basın çalışmanlarının haklarını genişleten ve güvence altına alan 212 sayılı yasanın çıkaıldığı 10 Ocak günü 1961 tarihinden beri ülkemizde Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır.

Basın; aydınlatıcı, iyi ve doğru, yol gösterici, fikir, düşünce haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasinin en yılmmız savunucusu olan bir güçtür. kuşkusuz bu işlevi de çalışanları marifetiyle yerine getimektedir.

Atatürk ”Basın, milletin müşterek sesidir” sözüyle basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamıştır. toplumun aydınlatılması, bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevi ifa eden ve fedakarca çalışan değerli basın mensuplarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmak ve onlara gereken desteği katkıyı sağlamak toplum olarak hepimizin de görevidir.

Tabiki basın bu görevlerini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, kişilerin temel hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmemelidir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır.

Maltepemizde yayın yapan basınımızın bu ilkeleri her zaman üstün tuttuğuna ve tutacağına inanıyorum. Bu bağlamda zor şartlar altında görevlerini ifa eden ve toplumu bilgilendirmek, yol göstermek gibi ulvi bir görev yapan, basın ahlak kurallarına uygun bir anlayışla, çalışma azmi ve kararlığı içersinde bulunan, siz yerel gazetecilerimizin halkımızın yerelde sesini duyurmada göstermiş oldukları özverili çalışmaları takdire şayandır.

Akparti Maltepe İlçe Başkanlığı olarak siz değerli gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik eder, çalışmalarınızda, sağlık, başarı ve mutluluklar dileriz” dedi.

Çalışan gazeteciler gününü hediye ile süslendiren Tülin Sayın’a teşekkür eder ve Olay Gazetesi olarak Tüm gazetecilerin Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarız.

Yorumlar kapalı.