Bahadırhan Solak Son Yolculuğuna Uğurlandı

Abone Ol
Daha Fazla

Hakkari’de askeri mühimmatın patlaması sonucu şehit olan Bahadırhan Solak İstanbul’da son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazının kılınmasının ardından Solak’ın naaşı Gülsuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Şehidimizin cenazesine; Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Eski Belediye Başkanı Fikri Köse, İlçe Emniyet Müdürü Necmettin Pek, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Adem Göktaş, CHP İlçe Başkanı Atagün Duygulu, BBP Maltepe İlçe Başkanı Murat Aydoğanlı, MHP İlçe Başkanı Coşkun Erbaş, Maltepe Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte Harp Akademileri Komutan Yardımcısı Korgeneral Selahattin Uğurlu, Tuzla Piyade Okul Komutanı Tümgeneral Nazım Altıntaş, İkmal Maliye Okul Komutanı Tümgeneral Zafer Çamlıca, 1. Ordu Komutanlığı’ndan Tuğgeneral Muharrem Yavaş, Tuğgeneral Tayfun Özden ile asker, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Önceki gün Yüksekova Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’na ait kışla içindeki atış alanı civarında bulunan patlamamış bir mühimmatın, kazaen patlaması sonucunda şehit olan 4 asker bugün son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Bahadırhan Solak için İstanbul’da bir tören düzenlendi.

Acılı anne Naime Solak ve baba Mehmet Solak’ın cenaze boyunca metanetini koruduğu gözlendi. Öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından şehit er Solak için helallik istendi. Askerlerce omuzlara alınan Solak’ın naaşı tekbirler eşliğinde törenle top arabasına konuldu. Bu sırada acılı anne ve babanın Türk bayrağına sarılı tabutu taşıyan askerlere yardım etmeye çalıştığı gözlendi.

Cenaze namazı sırasında başlayan sağanak yağış, naaşın top arabasına koyulması süresince devam etti. Cenazenin taşındığı sırada artan yağmur yüzünden vatandaşlar köprü altlarına ve saçaklara sığındı. Resmi törenin ardından Solak’ın cenazesi Gülsuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Yorumlar kapalı.