Chp İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu İstifa Etti

Abone Ol
Daha Fazla

İzmir İl Başkanlığında basın açıklaması yapan Nalbantoğlu, MKYK Toplantısı’nda ”partide her kademede yöneticilik yapmakta olanların milletvekili aday adaylığı için en geç 10 Ocak tarihinde görevinden ayrılması” yönünde tavsiye kararı alındığını hatırlattı.

Nalbantoğlu,CHPGenel BaşkanıKemal Kılıçdaroğluve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin başta olmak üzere görevden ayrılma kararını il yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarıyla paylaşarak ”onay ve kabul” aldığını belirtti.

CHP İzmirİl Yönetim Kurulu üyeleri Rıfat Özer ve Ali Rıza Kaya’nın da milletvekili aday adaylığı için ayrılacağını duyuran Nalbantoğlu, ”9 Şubat 2009’dan bu yana CHP Genel Başkanı’nı burada temsil etmek adına büyük gayret içinde oldum. Yerel seçim,referandumve parti içi kongre sürecini birlikte yürüttük. Birlikte görev yaptığım partili arkadaşlarımın desteği ile büyük başarı aldığımıza inanıyorum” dedi.

İzmir İl Örgütünün bundan sonra da CHP’nin gözbebeği olmaya devam edeceğini söyleyen Nalbantoğlu, İl Başkanlığını yürüttüğü 23 aylık sürede kendisine destek olan partililere ve İzmirlilere teşekkür etti.

Görevi süresince yaptığı hiçbir işten pişman olmadığını, ne yapılması gerekiyorsa onu yaparak iyi bir çalışma ortaya koyduklarını da vurgulayan Nalbantoğlu, ”Bayındır ve Tire seçimlerini kaybettiğimiz için üzüldüm. Alabileceğimiz seçimlerdi” diye konuştu.

CHP İzmir İl Başkanlığına yeni bir atamanın söz konusu olmadığını, yönetim kurulundaki 18 kişinin görevine devam ettiğini, örgütlerden sorumlu Tamer Akçam’ın yeni genelge gelene kadar görevi sürdüreceğini de bildiren Nalbantoğlu, ”Genel merkez 3 kişi de atayabilir. Atamazsa 18 kişi göreve devam edebilir” dedi.

Türkiye genelinde 50 il başkanı ve 200’e yakın ilçe başkanının bugün itibarıyla görevi bırakacağının tahmin edildiğini ifade eden Nalbantoğlu, yeni bir genelgeyle konuya ilişkin düzenleme yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Rıfat Nalbantoğlu, toplantının ardından basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Rıfat Nalbantoğlu Kimdir Biyografisi

RIFAT TURUNTAY NALBANTOĞLU

1959 yılında Nevşehir’de doğdu.

İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

1989 yılında İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası kuruluş çalışmalarında aktif görev aldı.

İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında çeşitli görevlerde bulundu.

1992 yılında Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Halen TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesidir.

1993 yılında Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) kuruluş çalışmalarına katıldı. Kurucu Genel Sekreterlik görevini üstlendi. Halen TESMER Sekreteridir.

TÜRMOB adına Türkiye Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu çalışmalarına katılmıştır.

Ayrıca Altay Spor Kulübünde Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeliği ile Türkiye Laik Oluşum ve Demokrasi Vakfı (TÜLOV) kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

CHP Karşıyaka İlçe Üyesi ve Karşıyaka il delegesidir.

Halen İzmir’de Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak mesleki faaliyetini sürdürmektedir. Evlidir.

22 Temmuz 2007 seçimlerinde CHP/İzmir Milletvekili adayıdır.

Yorumlar kapalı.