Başkanlar Gazeteciler Gününü Kutladı

Abone Ol
Daha Fazla

Toplumsal Kadın Hareketi Derneği ile Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin yerel ve ulusal basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü birlikte kutladılar.

Dream Hill otelde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelen başkanlar ” Basın Sansür Edilemez, eleştiri hakkı kutsaldır” dediler.

Toplumsal Kadın Hareketi Derneği (TOKHADER), Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle düzenlediği kahvaltıda basın mensuplarını bir araya getirdi. TOKHADER Genel Başkanı Hüsniye Kaya, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’e verdiği desteklerden dolayı, gazetecilere de derneğin kurulduğu günden beri kamuoyunun bilgilendirilmesinde yardımcı olmalarından ötürü onur belgesi takdim etti.

Çalışan Gazeteciler Günü için TOKHADER tarafından hazırlanan kısa bir filmle yitirilen, faili meçhul cinayetlere kurban giden ve haksızlığa uğrayan tüm gazeteciler alkışlar eşliğinde anıldı. Günün anısına gazetecilere hediyelerini sunan Genel Başkan Kaya, basın mensuplarının yaşadığı sorunların altını çizerek basın özgürlüğü olmayan bir ülkede demokrasiden söz edilemeyeceğini söyledi.

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin de genel çerçevede yaşanan toplumsal sıkıntılara dikkat çekerek, “Tüm basın mensubu arkadaşlarımızın bu güzel gününü kutluyor, her günlerinin böyle güzel geçmesini diliyorum. Ancak ne yazık ki yaşadığımız güzel gün sayısı o kadar az ki…” diyerek endişesini dile getirdi.

Yorumlar kapalı.