Maltepe Kent Konseyi ”Gazeteciler Günü”nü Kutladı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Kent Konseyi düzenlediği programla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Anadolu Yakası Malatyalılar Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği’nde yapılan kutlama etkinliğine Maltepe Kent Konseyi Başkanı Mehmet Ali Candaş, Esenkent Muhtarı Sultan Şahin, Malatyalılar Derneği Başkanı Fuat Çatal, Kent Konseyi Birim yöneticileri ve gazeteciler katıldılar.

Başkan Mehmet Ali Candaş yaptığı konuşmasında şunları söyledi. ”Gazetecilerin bu mutlu gününü kutluyoruz. Gazetecilikte olumlu ve olumsuz haberler olacaktır önemli olan haberlerin doğru olmasıdır. Vatandaşları yanıltmamaktır. Yöneticilerime çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bilgimizle, sevgimizi toplumlu birleştirmeliyiz. İyi niyetle çalışıyoruz” dedi.

ÇALIŞMALRINIZ IŞIKLI, GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!

Maltepe Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Perihan Toraman yaptığı açıklamasında şunları söyledi.
"Yöresel yaşamda, sosyal düzeyde demokratikleşmenin ve ekonominin güçlenmesinde temel taş, "YErel Basın"dır. İlçede KAmu Yönetimi ile belediyenin halkla iletişimi ve halkla elele sorunları çözerek, yörede çağdaş ve mutlu bir hayatı yaratma çabasının çizelgesi, "Yerel Basın"dır. Ancak, sorunlarıyla baş başa ve destekten yoksun bırakılan, yine "Yerel Basın"dır.
Çeşitli fedekarlıklarla ayakta duran "Yerel Basın" resmi lianların halkça dağıtılmamasından, bölgedeki büyük işletmelerin reklam tercihlerinin yerelden yana olmamamsından dolayı, zor ekonominin içindedir.
Gelişmiş teknolojinin olanaklarından tam yararlanamamaları, zor ekonomilerinin bir parçasıdır. SAtış stantlarında yer bulamamalır ise genel yöre halkının okuma alışkanılğı notunun düşük oluşundandır.
Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak, kendimizi "Yerel Basın"ınızla "özdeş" olarak görüyoruz ve söz konusu sıkıntılarını paylaşıyoruz. Bu sıkıntıları için çare arayışlarında, her zaman yanlarındayız.
Geleceğin sorunsuz güzellikleriyle çalışmalarınızın daima ışıklı olmasını diliyoruz ve gününüzü kutluyorum." dedi.

Yorumlar kapalı.