Ekmeğimizi Geri İstiyoruz

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi Ulaşım Taşören firması EfaTur’un ihaleyi kaybetmesi ile birlikte 7 işçinin iş akitleri feshedildi.

Maltepe Belediyesi ulaşım hizmetlerinde görevli Necati Aşçıoğlu, Osman Göko, Hikmet Atış, İbrahim Erkmen, Mehmet Zeki Çelik, Özgür Hezer, Ahmet Karaman gazetemizi ziyaret ederek kendilerine haksızlık yapıldığını ifade ettiler.

Gazetemiz genel yayın yönetmeni Ahmet Tükek ile bir süre görüşen işçiler seslerini duyurmak için Maltepe’deki tüm yerel gazete merkezlerini ziyaret ettiklerini söyleyen işçiler şunları söyledi.

“Bizler Maltepe Belediyesi’ndeki görevlerini en layikiyle iki ila yedi sene arasında yerine getirmiş ve kutsal bir şekilde ifa etmiş taşören ulaşım personelleriyiz. Bizler cenaze, spor aktiviteleri, özel programlar demeksizin gece gündüz demeden sadece Maltepe Belediye’sinin işleri aksamasın dediğimiz ve Altın İlçe tabir edilen ilçemizi diğer ilçelere göre en yüksek yerlere çıkartmaya uğraşırken, ödül olarak bize tasarruf amaçlı 7 şöför arkadaşlar görevli Necati Aşçıoğlu, Osman Göko, Hikmet Atış, İbrahim Erkmen, Mehmet Zeki Çelik, Özgür Hezer, Ahmet Karaman olarak işimizden men edildiğimizi bizlere söyleyen Maltepe Belediyesi Ulaşım Şefi İsmail Koçyiğit bizlere “ Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin tarafından alınan karar ile iş aktimizin feshedildiğini” söyledi.

Tasarruf edileceğini bildirildiği halde bizler işyerimizi terketmeden 07/01/2011 tarihi sabahı ile deneme süresi denilerek 11 yeni şöför Maltepe Belediye’since taşeron firmaya iş başı yapmıştır.

Bizler 31/12/2010 tarihi ile eski taşeron firmamız Efa tur tarafından sigorta çıkışlarımız yapılmış ve birinci ayın 1 ile 7’si arasında sigortasız ve ücretsiz olarak çalıştırılmış 07/01/2011 tarihi sabahı 10:30 ile biz çalışanları işimizden uzaklaştırmışlardır.

Biz bu ülkede ne emekli, ne zengin, ne de bonkör değiliz. Bizler sadece ayda 1000/1200 TL arası maaş alıp, yarısından çoğunu borçlarına veren; elektrik, su faturalarını da bazen 2 aylık birleştirerek ödeyen, bazı arkadaşlarımızın çocuk hastalığıyla uğraştığı, bazı arkadaşlarımızın eşinin rahatsızlığına yetiştiremediği maaşına göz dikenleri ALLAH’a havale ediyoruz” dediler.

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin “ BİZİMLE ALAKASI YOK “
Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ulaşım müdürlüğünün ihtiyacı olan personel hizmet alımı ile ilgili Efa Tur’un ihale süresi dolmuştur. Yapılan ihaleyi Doruk ulaşım firması kazanmıştır. İşe girenler yada işten ayrılanlar ile belediyemizin ihale bazında ilişkisi var personel bazında ilişkisi yoktur. İşlerini kaybeden arkadaşlarımız tüm kanuni haklarını ihaleyi kaybeden firmadan talep edebilirler. Bizim belediye olarak yaptırım gücümüz yoktur” dedi.

Yorumlar kapalı.