Anadolu Yakasında Elektrik Hatları Yeraltına Alınıyor

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ), Enerji Dağıtım Sisteminin güçlendirilmesi, yenilenmesi ve genişletilmesine yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Müşterilerine kesintisiz ve kaliteli enerji sunmak için yeni yatırımlar yapan AYEDAŞ, bu kapsamda Enerji Nakil Hatlarını yer altı elektrik kablosuna dönüştürülebilmesi için çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

Teknik ömrünü doldurmuş ve hızla artan yapılaşma nedeniyle şehrin içinde kalmış ve tehlike arz eden enerji nakil hatlarının yer altına alınarak elektrik kablosuna dönüştürülmesi için 2006 yılında start alan proje kapsamında Anadolu Yakası’ ndaki Enerji nakil Hatlarının önemli bir kısmı yer altına alındı.

E-5 Karayolu üzerinde bulunan Göztepe Köprüsü’nden başlayarak Tuzla Tersaneler Köprüsü’ ne kadar E-5’in altında ve üstünde paralel seyreden Enerji nakil Hatları başta olmak üzere Ataşehir, Ümraniye, Çekmeköy, Pendik ve Tuzla ilçelerindeki Orta Gerilim Enerji Nakil Hatları’nın önemli bir kısmı yer altı elektrik kablosuna dönüştürülmüş olup, havai hatların sökümü çalışmalarına ise devam edilmektedir.

Enerji Nakil Hatlarının yer altına alınması çalışmalarını bizzat yerinde inceleyen AYEDAŞ Genel Müdürü Sami KOVANCI çalışmaların aksamadan devam ettiğini belirterek; Türkiye’ de enerji nakil hatlarının yer altına alınması konusunda en başarılı şirketin AYEDAŞ olduğunu söyledi.

Orta Gerilim Hatlarının % 70’ nin, Alçak Gerilim Hatlarının da % 65 ‘ nin yer altında bulunduğunu belirten KOVANCI “Gerek müşterilerimize sağlıklı enerji sağlamak, gerekse daha estetik bir kent görüntüsüne katkı sağlamak adına bu konudaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar kapalı.