Dünya Şampiyonları Maltepe’de Yetişiyor

Abone Ol
Daha Fazla

Boks Antrenörü Kibar Tatar İstanbul İl Gençlik Spor Müdürlüğü Maltepe Şubesi bünyesinde Maltepeli çocuklara sporu A-Z’ye aşılıyor.

27 yıldır boksun içinde olan ve 15 milli sporculuk 10 yılda antrenörlük yapan Kibar Tatar Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bünyesinde ve Ataşehir Belediyesi’nde çalışıyor.

Türkiye’ye Dünya Üçüncülüğü, Avrupa Üçüncülüğü, Balkan Şampiyonluğu kazandıran Kibar Tatar’ın 10 yılda Türkiye Şampiyonluğu bulunuyor.

İstanbul İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün Maltepe İlçesindeki şubesi’nde 30 öğrencisi bulunan boks okulunda 11-12 yaşlarında çocuklar eğitim görüyorlar. Gençlerde kulübe gelip antremanlara katılıyorlar.

Amatör şube oldukları için Maltepe Belediyesi’nden ve iş adamlarından destek bekleyen Kibar Tatar ”henüz belediye ile görüşme imkanımız olmadı bizlerde 2-3 aydır burada görev yapıyoruz. Acımız çocuklara, gençlere bu sporu aşılamak ve onları kötü alışkanlıklardan arındırmak” dedi.

Maltepe Stadı’nın olduğu kulelerin altında hizmet veren Boks kulübünde çekilen Fotoğrafta bulunan sporcular; Mehmet Ali Akıncı, Yiğit Sezer, Gökhan Çoban, Dağhan Dinç, Süleyman Emre (Antrenör), Erdem Kılıç, Ali Efe Uzkan ve Kibar Tatar yer alıyor.

Ayrıca Dünya ve Avrupa Şampiyonu Taekwondo ve Kickboks’cu Birol Topuz’da Maltepe Gençlik Spor Müdürlüğü bünyesinde dersler veriyor.

Yorumlar kapalı.