Faili Meçhul Çocuklar Unutulmadı

Abone Ol
Daha Fazla

‘Bir Göz de Sen Ol İnisiyatifi’ üyelerinden Sevinç Altan, Mustafa Vatansever, Rojin Canan Akın ve Sedat Doğan, Has Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’u ziyaret etti.

Gönüllü bir çalışma ekibi oluşturduklarını söyleyen İnisiyatif Üyesi Sevinç Altan, son 20 yılda 376 çocuğun çeşitli gerekçelerle hayatını kaybettiğini belirterek, bu çocukların haklarını savunmaya çalıştıklarını dile getirdi. 12 yaşında babasıyla birlikte öldürülen Uğur Kaymaz ve Ceylan Önkol gibi çok sayıda çocuğun faili meçhul bir şekilde hayatını kaybettiğini söyleyen Sevinç Altan, bu çocuklara kimsenin sahip çıkmamasına bir anlam veremediklerini ifade etti.

Has Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, faili meçhullerin hiçbir şekilde unutulmaması gerektiğini belirterek, “Biz faili meçhullerin bulunması noktasında gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Yaşanan acılar ortak vicdanı harekete geçirmeli ve bu suçları işleyenlere hukuk üzerinden mutlaka gereken cevap verilmelidir. İnsanlarımız korku ve kutuplaşma üzerinden değil, hak hukuk ve sevgi üzerinden bir araya gelmelidir” diye konuştu.

Yorumlar kapalı.