Uğur Mumcu Türkan Saylan Kültür Merkezinde Anıldı

Abone Ol
Daha Fazla

CHP Maltepe Gençlik Kollarının Düzenlemiş olduğu Uğur Mumcu’yu anma toplantısı Türkan Saylan Kültür Merkezinde Yoğun bir katılımla anıldı.

Uğur Mumcu’nun vurulduk ey halkım şiiri iki gençlik Örgütü üyesi tarafından sahnede seslendirildiği esnada salonda duygusal anlar yaşandı. CHP Maltepe Lise örgütlenmesi olan Halk-Lis tarafından Uğur Mumcu anısına türküler söylendi.

Ülkemizde öldürülen ve faili meçhul siyasi cinayetler olarak kalan, Uğur Mumcu, Abdi İpekçi, Çetin Emeç, Cavit Orhan Tütengil, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Metin Göktepe, Turan Dursun, İlhan Erdost, Ümit Kaftancıoğlu, Musa Anter, Onat Kutlar, Hrant Dink gibi gazeteci, bilim adamı ve aydınlarının slayt gösterisi katılımcılar tarafında sloganlarla katillerin bulunması dile getirildi.

CHP Maltepe Gençlik kolları korosunun sunduğu müzik, katılımcılara duygulu anlar yaşatırken çok beğenildi.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Toplumsal Benlik Platformu adına katılan Dr. Canan Kaftancıoğlu ve CHP Parti meclis üyesi Gazeteci yazar Enver Aysever birer konuşma yaptı.

Canan Kaftancıoğlu yaptıgı konuşmada; ‘ Aydınlarımızın ölümleri bir birine benziyor. Hukuk arayışı için yan yana geldik.

Faili meçhul cinayetlerin ortaya çıkması için TBMM de araştırma komisyonları istedik. Bize çok vaatler verildi ama mecliste hep reddedildi.

Bütün ölümler ve sonrası gelişmeler baktığınızda hep aynı. Kaybolan dosyalar, bulunmayan evraklar ve en önemlisi Devlet sırrı.

Tüm gelişmelere Baktığımızda olayların tek merkezli ve karanlık noktalardan olduğu ortaya çıkıyor.’ Dedi.

Faili meçhul siyasi cinayetler Karanlık emellerini devam ettirmek için belirli güçler tarafında işlendiğini belirten Enver Aysever; ‘ Onlar yaşasaydı bu gün AKP olmazdı.

Bu gün Tayyip’e kızıyorlar , ben kızmıyorum. Çünkü dün neyse bugün de odur ve yarında o olacaktır. Bundan başka ne bekliyordunuz ki şimdi kızıyorsunuz.

Bu gün genç lafını aşağılamak için kullanıyorlar, gençleri potansiyel suçlu gibi görüyorlar. Geçmişte korktukları genç insanları ipe götürdüler, Onlar son nefeslerinde bile Tam bağımsız Türkiye dediler.

Dün olduğu gibi bu günde gençlerden korkuyorlar. Aydınlardan, yazarlardan, bilim adamlarından korkuyorlar.

Hizbullaha bilgisayar veriyorlar ama Balbaya kalem ve kağıt bile vermiyorlar.

Şimdi insanları yaşarken öldürmeye çalışıyorlar.

Güya devletin onurunu koruyorlar. İnsanın onuru yoksa Devletin onuru olmaz. Ben gençlere güveniyorum ve diyorum ki gençler örgütlenin ve yönetime el koyun.

Bu gün AKP darbelerin bir ürünüdür bunlar darbelere karşı olabilirler mi. Birde yetmez ama evet diyenler var.

Doğru daha fazla sömürüye, daha fazla işsizliğe, açlığa, ölümlere yetmez ama hayır diyorlar. Geldiğimiz günlerde herkes neler olduğunu görüyor.’dedi.

Yorumlar kapalı.