Egemen Bağış, İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde düzenlenen İlçe Danışma Meclisi toplantısına katıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, ”Biz dedik ki, ‘Bu millet her şeyin en iyisine layık’. Biz dedik ki; ‘Bu millete hizmetkarlık en büyük şereftir. Gerçek Atatürkçü kadro da, AK Parti kadrolarıdır. Atatürk ne demiş? ‘Bu millete efendilik olmaz, hizmetkarlık yapılır’ demiş. O’nu biz yaşattık” dedi.
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, partisinin Tuzla İlçe Başkanlığı’nca İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde düzenlenen İlçe Danışma Meclisi toplantısında, Türkiye’nin azmi ve kararlılığının dünyada herkesin dikkatini çektiğini, takdirini topladığını, AB üyesi ülkelerin de Türkiye’nin potansiyelinin farkında olduğunu ifade etti.
Türkiye’de başta ana muhalefet olmak üzere bazılarının yapılanları görmediğini ve anlamadığını belirten Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, şunları kaydetti:
”O anlama sorunu yaşayanlar bazen bizim bazı demeçlerimizi de anlamakta sıkıntı çekiyorlar. Biz fiş çekmekten bahsettik, onlar devamlı bir prize bağlı olmaya alışık oldukları için, başkalarının fişi çekildiği zaman kısa devre
yaparak genel başkanlığa geldikleri için, hemen olayı rayından çıkardılar. Halbuki biz bu müzakere sürecinde Avrupa’ya çok açık ve net mesaj veriyoruz. Rahmetli Menderes’in 1959’da Avrupa Ekonomik Topluluğuna başvurduğu Türkiye değil
bugünkü Türkiye.”
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, milli gelirin 11 bin doların üstüne çıktığını, son 8 yılda 13 bin kilometre yeni yol ve otoban yapıldığını anlatarak, şunları söyledi:
”Ana muhalefetin genel başkanı sayın kaynak Kemal, bugün bir gazetedeki demecinde ‘Bizim kadrolarımız AK Parti’nin kadrolarına 5 basar’ demiş. Evet, bu ülkede yağ kuyrukları oluşturma konusunda sizin kadar maharetli değiliz. Bu
ülkede insanların yakacak değil doğalgaz, odun bulamadığı için işe paltoyla gittikleri, çocuklarımızın okullarında paltolarıyla bir şeyler öğrenmeye çalıştığı günleri bu millet unutmadı. Sizin kadar bu ülkeye yokluk, yasak, yoksulluk, çifte standart, yolsuzluk yaşatma konusunda biz sizin elinize su dökemeyiz. Ama milletin derdiyle dertlenmekse, bu milletin terazisi hiçbir zaman şaşmamıştır. İşte 4.5 ay sonra hep beraber sandığa gidiyoruz. Biz sandığa en gönül rahatlığıyla giden partiyiz.”
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, 9 yıldır iktidar olduklarını ve Türkiye’nin kronikleşmiş bir çok
sorununu çözdüklerini ve bundan sonra da sorunları çözmeye aday olduklarını kaydederek, ”Çünkü biz ülkemizi çok seviyoruz. Biz Avrupalıları fiş çekme konusunda uyarırken, ‘Bakın bir yanlış yapar da o fişi çekerseniz bunun tarihi sorumluluğu altında ezilirsiniz’ diyebiliyoruz” dedi.
Bu süreçte hiçbir zaman diklenmediklerini ama her zaman dik durduklarını da ifade eden Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, gerektiğinde ‘one minute’ dediklerini, gerektiğinde de dünyanın neresinde olursa olsun yardıma muhtaç olanlara, yardım eli uzattıklarını anlattı.

-”DÜNYADA ADALETİN, BARIŞIN EGEMEN OLMASI İÇİN ÇALIŞMA”-

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, sadece Türkiye’de 81 ilin kalkınması için uğraşmadıklarını,
dünyada adaletin, barışın egemen olması için çalıştıklarını söyledi.
Türkiye’yi bu noktaya AK Parti’nin kadrolarının getirdiğini ifade eden Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, ”Biz dedik ki, ‘Bu millet her şeyin en iyisine layık’. Biz dedik ki; ‘Bu millete hizmetkarlık en büyük şereftir. Gerçek Atatürkçü kadro da, AK Parti kadrolarıdır. Atatürk ne demiş? ‘Bu millete efendilik olmaz, hizmetkarlık yapılır’ demiş. O’nu biz yaşattık. Onlar, hep bir takım kisveler ardına saklanarak millete efendilik yapabileceklerini zannetmişler” dedi.
Orta Doğu’daki bazı ülkelerde yaşanan gelişmeleri takip edince demokrasiyle yönetilmenin ne kadar önemli olduğunun görüldüğünü de anlatan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, ”Türkiye’de halkı ayaklanmaya çağıran, bu ülkenin huzurunu bozmaya, kaosa sürüklemeye çalışan zihniyetin anlayamadığı bu. Bu ülkede halkın iradesi artık
egemen. Eğer siz milletin vicdanında yargılanıp müebbet muhalefete mahkum olmasaydınız belki bazı şeyleri daha iyi idrak edebilirdiniz” diye konuştu.
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, ana muhalefetten bir genel başkan yardımcısının ‘AK Parti içine
casus soktuk, onların tekniklerini öğrenmeye çalışıyoruz’ dediğini de dile getirerek, ”2011 seçimlerinden sonra Sayın Baykal size en iyi casusluk ödülünü verecektir. Ama bizim içimize casus sokmaya gerek yok, biz çok şeffaf bir partiyiz” dedi.
Ana muhalefetin ”Bir ıslık da sen çal” sloganıyla bir çalışma yapacağını dile getirdiklerini de ifade eden Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, ”Düştükleri durumu görüyorsunuz değil mi? Belki meydanlarda ıslık çalacak birkaç kişi bulurlar ama 2011 seçimlerinden sonra bu millet de arkalarından davul zurna çalacak” şeklinde konuştu.
Dünya çapında en az 80 tane siyasi partiden gelerek AK Parti’den eğitim almak isteyenlerin olduğunu dile getiren Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, eğer CHP’den de eğitim için böyle bir talep gelirse, onlara da milletin derdiyle dertlenmeyi öğretebileceklerini söyledi.
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, ”2002’de bu millet çok büyük bir kaya parçasını el ele verdi,
imece usulü ile yavaş yavaş bir dağın yamacından zirvesine doğru adım adım çıkardı. 2011 haziranın da o büyük kaya parçasını o dağın zirvesine ya oturtacağız, ya oturtacağız. O kaya parçasının düşme mesuliyetini bu ülkenin hiçbir evladı, hiçbir ferdi, kabullenmek istemez” şeklinde konuştu.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Aziz Babuşçu da, haziran ayında yapılacak seçimlerin önemine işaret ederek, ”Bu ülkede korktuğunu söyleyenler var. Bu korku sanal bir korkudur. Bu korku, üretilip birileri tarafından cephane olarak
kullanılan bir korkudur. Biz bu ülkeye hizmetten başka bir şey yapmadık ki. Bu ülkede AK Parti ile ilgili hazımsızlık sorunu var” dedi.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Aziz Babuşçu, 2011 seçiminin bugünkü konjonktürde önemli bir seçim olduğunu ifade ederek, ”Seçkinci, ayrıcalıklı imtiyaz sahibi kesimler kendileri için 2011’i son çıkış noktası olarak görüyorlar. 2011’de AK Parti iktidarını alaşağı edemezlerse kendi ayrıcalıklı konumlarının sonlanacağını biliyorlar. Onun için 2011 seçimlerini son çıkış noktası görüyorlar” diye konuştu.
Bu arada toplantıya,Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış küçük kızı Ecehan Bağış ile geldi.

Yorumlar kapalı.