Poyraz Donduracak

Abone Ol
Daha Fazla

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek yağışların; yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak.

RÜZGAR

İç bölgelerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esecek.

UYARILAR

RÜZGAR UYARISI

Yurdun kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Deniz ulaşımında aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Tarımsal ürünlerde zarar, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) olarak esecek. Trakya ile bölgenin güneydoğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE

Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) olarak esecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Hatay çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde Göller yöresinde buzlanma ve don olayı görülecek.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, doğusu çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevreleri aralıklı karla karışık yağmur, yüksek kesimleri kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Malatya ve Elazığ haricinde bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu aralıklı yağmurlu geçeçek.

Yorumlar kapalı.