Tuncay Karartı’dan Yalıspor’a Destek

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Yalıspor Kulübü Hüseyin Koca’nın başkanlıktan istifasının ardından içine düştüğü zor durumdan çıkamayacağını ve ekonomik olarak ta masrafların altından kalkamayacaklarını düsünerek 31.01.2011 tarihinde 76 no’lu karar ile bayan futbol takımının liglerden çekilmesine karar verdi.

Bu durumu önetim kurulu adına 01.02.2011 tarihli yazı ile Türkiye Futbol Federasyonu’na bildiren bildiren Alpaslan Gökkuş’un bu yazısını TFF kayıtlarında gören Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay KARARTI önce yazının işleme konulmaması talimatı vermiş ve ardından başkan Alpaslan Gökkuş’u aradı.

Ligden çekilmenin nedenini Gökkuş’a soran Karartı öncelikle ekonomik gerekçelerin olduğunu görünce de ben size yardım ettirirsem devam eder misiniz? sorusuna EVET cevabı alınca Alpaslan Gökkuş’tan Federasyona ligden çekilme kararlarından vazgeçtiklerini belirten bir yazı yazmalarını istedi.

08.02.2011 de çekilmekten vazgeçtik yazısını federasyona ulaşmasından sonra Maltepe’de yönetici Yaşar Değirmenci’nin cafesinde Karartı ve Alpaslan Gökkuş biraraya geldiler.

Öncelikle ligden çekilme kararı almalarıyla ilgili kendisinin haberdar edilmemesine ve yazıyı tesadüfen Federasyonda görmesinden duyduğu üzüntüyü ifade eden Karartı, konuyu tekrar dinleyerek yardım edeceğini çünkü Maltepe’yi liglerde en üst düzeyde temsil eden bir takım olduklarını ve üstelikte bayan takımı olması hasebiyle desteklenmesi gerektiğini Maltepe bayrağının yere düşürülmemesini Gökkuş’a iletti.

18.02.2011 tarihinde üstelik lig bitimine kadar gereken talep ettikleri ödenekten fazlasını ilave olarak da problemli olan yol ve konaklama ödemelerini de hesaplarında gören Yalı Spor yönetimi bu durum karşısında şaşırdılar.

Tuncay KARARTI’ya Yalıspor Yönetim Kurulu adına teşekkür eden Alpaslan AKKUŞ Maltepelilik bilincini ortaya koyan Sayın Karartı’ya gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar kapalı.