Erkoç’tan Olay Gazetesi’ne İddaalı Açıklamalar

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepespor’un Yeni Başkanı Nuri Erkoç Olay Gazetesi’ne geçen adaylık sürecini ve projelerini açıkladı. Maltepe Sahili’ndeki ofisinde yapılan görüşmede Erkoç şunları söyledi.

Çekirdek Kadroyu Tutmak İstiyoruz
Maltepespor’da geçen yıl top koşturan futbolcularla sözleşmesi devam eden ve bizimle bu yolda devam etmek isteyenlerle anlaşma yoluna gideceğiz. Çekirdek kadromuz olması halinde işlerimiz daha kolay olacak. Önümüzde koskoca bir sezon var, biz yeni döneme ve önümüzdeki sezona bakıyoruz. Kamp dönemimiz var, futbolcu transferleri var, lig var, yani kısacası çok işimiz var.

Başarıyı Birlikte Yakalayacağız
Futbolda; malzemecisinden, futbolcusuna, yöneticisinden, taraftarına kadar herkes benim için çok önemli yer tutuyor. Biz başarıyı birlikte yakalayacağız. Maltepespor kimsenin himayesinde olamaz. Bu takım Maltepe halkınındır. Futbolcularımıza ne söz verdiysek yapacağız, onlardan da kendilerine yakışır, Maltepe halkına yakışır bir futbol isteyeceğiz. Hedefimiz 2010.

Basketbol, Voleybol gibi Diğer Branşlarıda Açacağız
Maltepespor cıvıl cıvıl sporcu yuvası olacak, Maltepe halkının en büyük hakkı olan Maltepe’de spor eğitimi görmeleridir, bizde onlara bu imkanı fazlasıyla sunmak istiyoruz. Eskiden Voleybol branşımız vardı şampiyonluklar yaşıyorduk, yine eski günlerdeki gibi bu branşları faaliyete açacağız. Belediye başkanımızında gençlerimizin geleceği için en büyük arzusu bu yönde.

Saygın Bir Yönetim Kurulumuz Var
Maltepespor Kulübü sanırım tarihinin en önemli isimlerini yönetim kurulunda bir araya getirdi. Yönetimdeki tüm arkadaşlarımızla tek tek görüştüm ve herkesin onayını alarak yönetime yazdım. Kendilerine bana ve Maltepespor’a gösterdikleri yakınlıktan dolayı birkez daha teşekkür ediyorum.
Maltepespor ateşten bir gömlek, Maltepe sevdalılarıyla yola çıktık, Süper Lig’deki kulüp yöneticileriyle de görüştüm, Maltepespor’a destek olacaklarını ifade ediyorlar. Bizim titre ihtiyacımız yok, çünkü biz bu işe gönül verdik. Tüm yöneticilerimle varız dedik. Elimizi taşın altına koyduk.

Taraftar Desteğine İhtiyacımız Var
Benim başkanlığım döneminde inanıyorum Maltepe Stadı tarihi günlerini yaşayacak. Bu stadta organizasyonlar yapacağız. Maçlarımızı çok sayıda seyirci ve taraftarla oynayacağız. Ve en iyi noktana bu kulübü gençlere teslim edeceğiz. Kulübün gelir-giderinden, ekonomisinden çok taraftarımızın bu kulübe olan ilgisi beni ilgilendiriyor.

Heyecanlı Teknik Direktör İstiyoruz
Maltepespor’a heyecan verecek teknik heyetle çalışmak istiyoruz. Futbolcularımızı sevecek, taraftarlarımızı sevecek, renklerimizi sevecek, bu takıma gönül verecek ekip arkadaşlarıyla çalışacağız. Aynı yönde futbolcularımızı da seçerkende bu kriterleri arayacağız. Teknik Kadroyu yenileyeceğiz.

Belediye Başkanımız Deste Sözü Verdi
Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin beni bu takımın başında görmek istediğini ifade etti. Bende %51 oy almış Maltepe’nin tercih ettiği birini reddedemezdim. Yıllar sonra Maltepespor’a dönmekten çok mutlu ve heyecanlıyım. Maltepelilerde de bu heyecanı gördüm, insanlar Maltepespor’un başarısı için yolumu çeviriyorlar, bu beni çok mutlu ediyor.

Maltepespor Çaresiz Kaldığında Biz Hep Varız
Hep şunu söyledim Maltepespor çaresiz kaldığında biz hep varız dedik ve şimdi durum öyle bir hale geldi ki Maltepespor’a başkan adayı çıkmazsa kapıya kilit vurulacaktı. Belediye başkanında gördüğüm heyecanla bu kulübe sahip çıkmamız gerektiğini düşündüm, bu bir bayrak yarışı sonuçta hepimizin hedefi Maltepespor’un başarısıdır.

Yerel Basın Olmadan Olmaz
Kişisel görüşüm yerel basınla aram iyidir. Deplasmanda, yağmurda, çamurda onlarla birlikte olacağız. Tabiki kötü oynadığımızda, işler kötüye gittiğinde bizi eleştireceklerdir, hatalarımız olacaktır, onlarda bizi uyararak kısa sürede düzeltmemizde yardımcı olacaklardır. Görev dağılımından sonra en kısa sürede basın toplantısı yapacağız.

Bölgemizin Futbolcularını Transfer Edeceğiz
Maltepe’de, Pendik’te, Tuzla’da, Kartal’da, Kadıköy’de ikamet eden futbolcular önceliğimiz olacak. Maltepe’deki Amatörspor kulüplerden futbolcuları Maltepespor’a kazandıracağız. Hedefimiz bölgede yetişmiş futbolcularla yolumuza devam etmek.

Amatör Kulüplerin Kıymetini Bilmeliyiz
Maltepespor’un gerçek altyapısı Maltepe’deki amatör kulüplerdir. Amatör kulüplere çok ihtiyacımız var. Maltepespor’da birlik ve beraberliği yakalayarak başarılı olmak istiyoruz. Amatör spor kulüplerine de yapabileceğimiz ne varsa yapmayada hazırız.

Antreman Sahası Problemini Çözeceğiz
Maltepespor’un yıllardır sorun yumağı haline gelen antreman sahası problemini ilk etapta mahallelerdeki çim sahalarla idare edeceğiz.
İlerleyen süreçte de belediye başkanımız buna kalıcı bir çözüm bulacağını ifade etti. Başkanımızın heyecanı beni de daha umutlandırıyor. Maltepe halkına güzel bir sezon yaşatmak istiyoruz” dedi.

Yorumlar kapalı.