Ekrem Okutan Ak Parti İstanbul 1.Bölge’den Aday Adayı

Abone Ol
Daha Fazla

Star gazetesi yazarı Ekrem Okutan, AK Parti’den aday adayı olduğunu açıkladı. İstanbul 1. Bölgeden aday adayı olan Ekrem Okutan, kararının kendisi ve ülkesi için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Siyaset, dürüstlüğün ve erdemin egemen olacağı bir alan olmalıdır diyen Okutan, bunun da AK Parti saflarında yer alarak mümkün olduğunu, kendisinin de bu perspektifle hareket edip, halkına ve ülkesine en güzel şekilde hizmet edebilmek için adaylık yolunda emin adımlarla yürüyeceğini ifade etti.

Klasik siyaset söylemlerine sığınmanın bir kenara bırakılması gerektiğini söyleyen Okutan sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Bana soruyorlar. Karar verirken, kimler etkili oldu diye. Öyle, yok arkamda büyük kitle var, yoğun teveccüh var, şu var bu var, onlar beni bu noktaya ittiler gibi kalıplaşmış cümlelere sarılmam. Ülkesini ve halkını seven herkes bu kutsal görev için potansiyel bir adaydır. Elbette bu kararda kişisel kararımın yanı sıra AK Parti teşkilatımızın değerli mensuplarının, bazı dostlarımın ve siyasette söz sahibi olan değerli büyüklerimin desteği ve teşvikinin de payı çok büyük. Allah’ın izni ile adaylık, kısmetse olur. Değilse, sözün bittiği yerdeyiz.’

Ekrem Okutan kimdir?

Ekrem Okutan 1973 yılında Rize’de doğdu. 1991 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini kazanarak, 1995 yılında mezun oldu. 1999 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Anabilim Dalında Yüksek lisans çalışmasını 2001 yılında tamamladı. 1995 yılında bir yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Beyaz Masa departmanında yönetici olarak çalıştı. 1996 yılından bugüne Pendik Belediye Başkanlığı’nda Başkan Danışmanı olarak görev aldı. 2007 yılı itibariyle Star Gazetesi köşe yazarlığını da sürdürmektedir. Evli ve üç çocuk babası olan Okutan’ın yayınlanmış bir de kitabı bulunuyor.

Yorumlar kapalı.