Maltepe Yalıspor Basın Açıklaması Yaptı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Yalı Spor Yönetimi Basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda kulübün sorunlarına değinen başkan Alpaslan Gökkuş Maltepeli işadamlarından gereken desteği göremediklerini ifade etti.

Başıbüyük’ de düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Maltepe Yalı Spor Başkanı Alpaslan Gökkuş 2005 yılında “ Haydi Kızlar Spor’a “ sloganı ile kurdukları Yalı Spor’un bir çok başarıya imza attığını ifade ederek “ Maltepe Yalı Spor’u 2005 yılında ki kurulma amacı Maltepe’de o zaman 7 tane amatör takım varken bunların hapsi erkekler üzerine kurulmuştu.

Düşündük ve dedik ki toplumumuzun yarısı bayanlardan oluşuyor.

Bayanları öne çıkarmak amacı ile “ Haydi Kızlar Spor’a “ sloganı ile Yalı Spor’u kurma kararı aldık. Kuruluşumuzdan bu güne kadar büyüdük ve 15 takım haline geldik.

Bunların 7 tanesi erkek futbol takımı 4 bayan futbol ve 4 tane de bayan voleybol takımımız var. Bu zaman içerisinde 2 kez Türkiye 1. Liginde 1 defada Türkiye 2. Liginde mücadele ettik” dedi.

Oluşturdukları takımlar ile adından sıkça söz ettiren Maltepe Yalı Spor’un yaşadığı sıkıntıların zaman zaman kendilerini olumsuz yende etkilediğini ifade eden Gökkuş “Yaşanan sorunlar bizleri ligden çekilme kararına kadar götürdü.

Ancak TFF Mali İşler Sorumlusu Tuncay Karartı’nın girişimleri ile bizlere ihtiyacımız olan para temin edildi. Sıkıntımızı bir sürede olsa attık.

Buradan sizler aracığı ile sayın Karartı’ya teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Tüm amatör kulüpler gibi Maltepe Yalı Spor’un da desteğe ihtiyacının olduğunu söyleyen Gökkuş “ İşadamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Biz Yalı Spor olarak diğer spor kulüplerinden farklı işlere imza atıyoruz. Ancak destek göremediğimiz için de zaman zaman çok zorlanıyoruz.

İşadamlarımıza burada büyük iş düşüyor. Eminim herkes spor için bir şeyler yapmak ister ancak firmaların sponsor olma alışkanlıkları daha tam oturmuş değil. Bu sorunun biran önce aşılması gerekiyor.

Bütün bu maddi sıkıntıların yanı sıra tesis eksikliği nedeni ile farklı farklı yerlerde antrenman yapmak zorunda kalıyoruz.

Türkiye’de büyük takımların sponsor anlamında bir sıkıntısı yok onlara firmalar kendileri gidiyor ve sponsor olmak istediklerini söylüyorlar.

Bizlerde etrafımızda bulunan iş adamlarına birçok defa giderek spora destek istiyoruz. Ancak birçoğundan boş dönüyoruz” dedi.

Yorumlar kapalı.