Maltepe Belediyesi Kaçağa Göz Açtırmadı Yıktı Geçti

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi Zabıta ekipleri kaçak yapılan cafeteryayı yerle bir ettiler.

Sabah saatlerinde cafeyi yıkmaya gelen zabıta ekipleri orada çalışanların direnci ile karşılaştı.

İşyeri yıkılan Adnan Özensoy orada bulunan gazetecilere şu açıklamalarda bulundu.

Özensoy ”Maltape sahilinde sabahın erken saatlerinde kafe yıkımına tepki gösteren kafe çalışanları adeta çılğına döndü, 8 Yıldır işlettikleri kafe Maltepe Belediye zabıta ekipleri tarafından yıkılmasına tepki göstermek için demir makas ve sandalyelerle kafe camlarını kırdılar.

Henüz mahkeme sonuçlanmadan ve 5 Yıllık kontratları oldukları halde Belediye keyffi olarak yıkım yaptığını belirten Adnan Özensoy, benim ekmeğimle oynayan hesabını verir biz anlımızın teri ile para kazanmaya çalışıyoruz.

Devlete her türlü kiramızı ve vergimizi veriyoruz, bir şikayet üzerine benim kafemi yıkıyorsunuz , Maltepe sahilinde tüm kafeler bizim konumumuzda hatta çok sayıda mahkemelik ve kaçak olanlar var bizim Zilliyeti koruma davamız sürüyor, Mahkeme ‘nin verdiği karara sayğılıyız , benim yerimi yıkıyorsanız tüm kaçak yerleri yıkacaksınız ve benim yerim kaçak deyil bu bir diktatörlüktür ” diye konuştu.

Maltepe Belediyesinden Açıklama

23 Mart 2010 Tarihinde yayınlanan ulusal gazetelerin bazılarında yer alan “Sahilde İsyan Ettiren Yıkım’’ başlıklı haber tek taraflı bir bakış açısı ile yazılmış ve gerçeklerle örtüşmemektedir.

Yıkılan mekan, Tarık Cem Köroğlu’nun tapulu mülkiyetinin bir bölümüdür. Söz konusu mekan sigara yasağı nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ecrimisil ödenerek dolgu alanına yapılan kış bahçesidir. Mülk sahibi tapuyu aldıktan sonra mekanın kiracısı Nusret Yıldırım’a tahliye davası açmış 23.02.2011 tarihinde mekan, mahkeme kararı ile tahliye edilmiştir. Daha sonra, mal sahibinin şikayeti ve Maltepe Belediyesi İmar Müdürlüğü’nün incelemesi sonrasında söz konusu mekan tamamen yasalara uygun olarak İmar Müdürlüğü, emniyet görevlileri gözetiminde yıkılmıştır. Yıkım öncesinde tahliye tebligatı yapılmak istenmiş ancak muhatap bulunamadığı için tebligat muhtarlık aracılığı ile yapılmıştır.

Sizin haberinizde, mekan sahibi olarak adı geçen Adnan Özensoy ile ilgili hiçbir resmi kayıt bulunmamaktadır.

Haberde Özensoy’un “Maltepe sahilinde tüm kafeler bizim konumumuzda‘’ sözleri ile kaçak bir binayı savunması ise dikkate şayan bir durumdur.

Ayrıca, haberin oluşum aşamasında taraflardan biri olan Maltepe Belediyesi’nden görüş alınmamasını gazetecilik meslek ilkeleri açısından doğru bulmadığımızı da belirtmeden geçemeyeceğiz.

Yorumlar kapalı.