Bilgin Özkaynak Chp İstanbul 1.Bölge Milletvekili Aday Adayı Oldu

Abone Ol
Daha Fazla

Denizcilik sektörünün önde gelen isimlerinden Bilgin Özkaynak 12 Haziran’da yapılacak olan milletvekili genel seçimleri için CHP’den İstanbul 1. Bölge aday adayı oldu.

Kadıköy Bostancı’da 35 yıl önce kurduğu şirket ile denizcilik sektöründe önemli bir isme sahip olan Bilgin Özkaynak özellikle eğitim alanında yapmış olduğu yardım ve destekler ile tanınıyor.

Bugüne kadar İstanbul Kadıköy bölgesinde İstanbul dışında şehir gözetmeksizin ihtiyaç duyulan bulunan birçok okulun yenilenmesi çalışmalarını gerçekleştiren iş adamı Bilgin Özkaynak bir çok yeni okulda kazandırdı.

Denizcilik sektörüne bu güne kadar ikisi deniz otobüsü olmak üzere toplam 21 gemi kazandıran Bilgin Özkaynak gemilerin hepsini Türk tersanelerinde yaptırdı.

Her biri 800 yolcu kapasiteli olmak üzere son bir yıl içerisinde Demokan ve Erkehan isimli deniz otobüsleri Yalova Tersanesinde inşa edildi.

Diğer yük gemileri ise Tuzla Tersanelerinde yapıldı. Yaklaşık 25 personelin görev aldığı yük gemilerinde personelin ortak kullanım alanı dışında, kendi kamarasında kullanması amacı ile plazma TV ve DVD player ve gemi içerisine dizayn edilmiş olan spor salonu, sauna ve kütüphane nedeni ile ABD tarafından ‘İnsana Değer’ ödülü kazanan Bilgin Özkaynak’ın yapmış olduğu gemilerin birçoğu yurt dışına satıldı.

“Engelim, bana hiç engel olmadı”

Çocuk felci nedeniyle yaşamını engelli olarak sürdüren iş adamı Bilgin Özkaynak, iş yaşamında ki başarısını kendisi ile barışık olmaya ve engelini iş ve özel yaşamına engel olarak görmemesine borçlu olduğunu söyledi. Motosiklet kullanmayı çok seven Özkaynak, , “ Kendimi bildim bileli çalışıyorum. Engelimin bana engel olmasına hiç izin vermedim.

Denizi çok seviyorum, ancak motosiklet kullanmakta benim için bir tutku. Engelimi engel olarak görseydim motosiklete uzaktan bakardım.

Ancak çok iyi bir motosiklet sürücüsüyüm” dedi. İş yaşamında birçok başarıya imza atan ve başta dünyanın en büyük marinasını kazandırdığı Marmaris olmak üzere bir çok şehirde ki iş yerlerinde toplam 25 bin kişinin istihdamını sağlayan Özkaynak çevresinden gelen yoğun baskı sonucu siyasete atılmaya karar verdiğini söyledi.

Atatürk hayranı

Bugüne kadar sayısını hatırlayamayacak kadar çok kitap okuduğunu, bunların çoğunluğunu başta NUTUK olmak üzere ise değişik yazarlar tarafından hazırlanmış olan Atatürk’ü anlatan kitaplar olduğunu belirten Özkaynak Atatürk hayranlığı ile tanınıyor.

40 yıldır CHP’li olduğunu ifade eden ve bu nedenle Atatürk’ün kurmuş olduğu CHP’den milletvekili aday adayı olduğunu belirten Özkaynak, milletvekili seçilmesi halinde, TBMM’de engellilerin ve denizcilerin sesi olacağına inandığını ve iş yaşamında ki başarılı grafiği siyasette de gerçekleştirmek istediğini belirterek, “Denizcilik konusunda mütevazı olmadan bir çok başarıya imza attığımı söyleyeceğim.

Benim gibi engelli olan aday adayı arkadaşım mevcut. Aday olup vekil seçildiğim takdirde arkadaşlarımla birlikte denizcilerin ve engellilerin TBMM’de duyulan sesi olmak için çalışacağım.

Engellerinin kendilerine engel olmaması için gerekli olan düzenlemelerin yapılması için yoğun çaba sarf edeceğim. İş yaşamımda ki başarılı grafiği siyasette de başaracağıma inanıyorum.

Yorumlar kapalı.