Chp İstanbul 1.Bölge Milletvekili A.Adayı İsmail Saçlı’dan Gazetemize Ziyaret

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1.Bölge Milletvekili Aday Adayı İsmail Saçlı gazetemizi ziyaret etti.

Alevi Vakıflar Federasyonu Başkan Yardımcısı, Kartal Cemevi Vakfı Genel Sekreteri olan İsmail Saçlı ”Halkın içinde yaşadığım için, halkın siyasetçiden ve milletvekilinden neler istediğini çok iyi biliyorum.

Toplumun sorunlarınıda biliyorum. Temsil ettiğim kesimin neler talep ettiğini ve çözümlerinin neler olduğunuda.

Bu sorunların çözümü meclisten geçmektedir. İste bu yüzden Milletvekilliğine Adayım.” Dedi.

Mustafa Kemal Atatürk ün ve Cumhuriyetimizin kazanımlarının korunmasında da etkili bir rol oynayacağını söyleyen Saçlı Türkiye Cumhuriyetinin Laik ve Üniter yapısı sonsuza kadar korunacaktır dedi.

İsmail Saçlı Kimdir Biyografisi

1962 yılında Sivas ın Merkez İlçesine bağlı Çatalkaya (Mazan) Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi ise İstanbul da okudu. Kasımpaşa Lisesi nden mezun oldu. Ticaretle ilgilendi. İstanbul un önemli esnaf kurumlarından PERPA da görev aldı.

Öğrenim hayatıyla birlikte siyasetle de ilgilenmeye başladı. 1980 öncesi gençlik hareketlerinde yer aldı. Siyasal yaşamına CHP Maltepe üyesi olarak devam ediyor.

Uzun süredir sivil toplum örgütlerinde ve inanç kurumlarında yöneticilik yaptı. İstanbul un ilk cemevlerinden olan Okmeydanı Cemevi nin kurucu başkanı. Kartal Cemevi Vakfı kurucusu ve Genel Sekreteri. Alevi Vakıfları Federasyonu (AVF) Kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı. 3 yıldır CEM TV. de yayınlanan Özel Gündem programını hazırlayıp sunuyor. Yurtiçi ve yurtdışında birçok yerde seminer, panel ve toplantılara konuşmacı olarak katıldı.

Çeşitli yöre derneklerinde ve vakıflarında aktif olarak görev aldı. İsmail Saçlı Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yorumlar kapalı.