Y.Aksu ”Krizde Çalışanlarımızı Mağdur Etmedik”

Abone Ol
Daha Fazla

AMBALAJ SEKTÖRÜNÜN DEĞİŞEN VE
GELİŞEN FİRMASI AKSU AMBALAJ

Ambalaj sektörünün önde gelen firmalarından Aksu ambalaj yonetim kurulu üyesi Yasin Aksu olay gazetesinin sorularını yanıtladı

Lojistik dağıtım ağı, geniş ürün yelpazesi, uzman kadrosu ve aile sirketi olmasıyla Türkiyenin önde gelen tedarikçi firmalarından biri özelliğini taşıyan Aksu ambalaj yurtdışında da Türkiyenin ismini gururla taşıyor.

Aksu ambalaj kaç yıldır bu sektörde işlevi nedir?
Aksu ambalaj 1993 yılından bu yana ambalaj sektöründe hizmet vermektedir., Maltepe de başlayan perakende satış noktasından, bugün sahip olduğumuz Pendik-Kurtköy de 6 bin m2 kapalı toplam 10bin m2 lik üretim fabrikamız la hizmet vermekteyiz .

Aksu ambalaj A.Ş. 1993 yılından bu yana her geçen gün artan geniş ürün pörtföyü ile sektörün vazgeçilmezi haline gelmiştir. Markalaşma yolunda ciddi projelerimiz var. Üretmiş olduğumuz tescilli markamız olan SİLVER ve MAİY ürünlerimiz aksu ambalaj güvencesi ile kullanıma sunulmaktadır.

Katıldığımız ve katılmaya devam edeceğimiz uluslararası fuarlarımız oldu: yurtiçi de Tuyap 2006-2007-2008 fuarları /gerekse yurt dışı Romanya ALLPACK 2008 , Sırbistan PACKTECH 2008 , İspanya HİSPACK 2009 fuarları ile sektörün gelişimini takip etmekte olup yeniliklere açık bir firmayız. Hizmet ağımızı saha plasiyerlerimiz yanı sıra internet üzerinden www.aksuambalaj.com ve www.ambalajburada.com e ticaret sistemi ile de hizmet vermekteyiz. Dünyanın gelişen teknolojilerini kullanarak ve deneyimli iş kadrosuyla hızla büyüyen bir firma olarak hizmet vermekteyiz.

Başka sektörde hizmet veriyormusunuz?
Ambalaj sektörünün yanı sıra Maltepe Bağdat Caddesinde Prizma fotoğrafçılık olarak dijital fotoğraf stüdyosu olarak da hizmet vermekteyiz.
25 yıllık aile şirketiyiz. Yönetim kurulu başkanımız ve babamız Sayın Halil Aksu, Yönetim kurulunda : Mustafa Aksu, İbrahim Aksu ve Yasin Aksu olarak bizler ve tecrübeli 90 personelimizle en iyi hizmeti vermenin mücadelesi içerisindeyiz…

Referans Firmalarınız Var mı?
Türkiyenin önde gelen gıda firmaları olan Pizza Hut, Dominos Pizza , Sofra Yemek, Sardunya ve zincir marketler grubu bulunmaktadır. Türkiye’nin önde gelen gıda firmalarına mağaza çantaları ve market poşetleri, aynı zaman da gıda ambalajında kullanılan ürünlerinde hizmetini vermekteyiz.

Pörtöyünüz, dağıtım ağınız nasıl işliyor
P.E. TORBA ve H.D.PE. den ürettiğimiz baskılı mağaza çantaları ve market poşetleri, kilitli torba ve buzdolabı poşetlerimizi 4 ülkeye ihracat yapmaktayız, aynı zamanda 9 büyük üretici ve markanın bayisiyiz. Aksu ambalaj Geniş bir ürün yelpazesi ile tercih edilen firma olmaya devam etmektedir. Müşteri taleplerini Deneyimli pazarlama departmanımız ve iş kadromuz la, lojistik dağıtım ağımız la, araçlarımızda bulunan uydu takip sistemimizle irtibat kurarak koordineli bir şekilde hızla karşılamaktayız.

Kriz ortamından etkilendinizmi?
Bilindiği üzere Aksu Ambalaj A.Ş. Tecrübeli aile şirketi olup, sektörün içerisinde güvenilir ve emin adımlarla yerini almıştır. Müşteri pörtföyümüzü de öyle oluşturmaktayız. Dolayısıyla çok etkilendiğimizi söyleyemem. Önceden aldığımız çeşitli tedbirler bizi dimdik ayakta tutuyor.

Global Kriz sebebi ile yarıdan fazla eleman azaltmasına gidildiği bu kriz döneminde biz çalışma arkadaşlarımızla beraber bu sorunu daha önceki dönemlerden daha fazla çalışarak engelledik ve hiçbir çalışanımızı bu sebep den dolayı mağdur etmedik, Deneyimli iş kadromuzla yolumuza devam etmekteyiz.

Yorumlar kapalı.