Chp’den Cihaner Açıklaması

Abone Ol
Daha Fazla

CHP Denizli İl Başkanlığı İlhan Cihaner’in Denizli’de ikinci sıradan kontenjan adayı olduğunu açıkladı.

CİHANER: MÜCADELEME CHP’DE DEVAM EDECEĞİM

CHP, eski Erzincan Başsavcısı Cihaner’in adaylığını Yüksek Seçim Kurulu’na bildirdi.

DHA haberinin kaynağı olarak CHP İl Başkanı’nı gösterdi. Habere göre Gürsel Tekin, Cihaner’i aday gösterdiklerini açıkladı.

CİHANER’İN GELİŞMEDEN HABERİ YOK MUYDU?

Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, bugün yaptığı konuşmada adaylığından hiç sözetmedi. Konuşmanın ana başlıkları şöyleydi:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, aday gösterilmemesi tartışma yaratan İlhan Cihaner olayının iç yüzünü "Yanılmıyorsam Sayın Genel Başkan iki il önermiş ama Sayın Cihaner kabul etmemiş" demişti. Tekin’in sözlerini ANKA’ya değerlendiren İlhan Cihaner, gazete haberleri üzerinden partinin iç işlerine dair bir konunun tartışılmasından yana olmadığını belirtti. Cihaner, "Gerçekten o haberde bahsedildiği gibi ‘öyle denildi mi öyle anlaşıldı mı?’ Bunların hepsi ikinci planda. Birinci önceliğimiz bu siyasi iktidardan kurtulmak. Onun için ben aday olsam da olmasam da aynı çerçevede mücadeleye devam edeceğim" dedi. CHP’ye başvurarak siyaset yapma istediğini dile getirdiğini belirten Cihaner, partinin kendisi hakkında verdiği karara saygı duyduğunu ifade etti

Yorumlar kapalı.