Av.Numan Güzey’e Milletvekili Adaylığı Yolu Açıldı

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adaylarından 18. sırada bulunan Av.Numan Güzey’in istifa etmesi üzerine, yerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Adalar eski İlçe Başkanı Av. Özlem Öztekin milletvekili adayı olarak YSK’ya bildirildi.

Adalar İlçe Başkanı Avukat Özlem Öztekin Vural, 18. sıradan milletvekili adayı gösterildi. Adalar İlçe Başkanlığı görevini yürüttüğü sırada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine görevinden istifa eden Avukat Özlem Öztekin Vural Milletvekili aday adayı olmuştu.

Parti içinde yapılan temayül yoklamalarında da genel sıralamada beşinci, 80 kadın aday adayı arasında da birinci olarak rekor kıran Avukat Özlem Öztekin Vural, 11 Nisan Pazartesi günü YSK’ya verilen milletvekili aday sıralamasına alınmamıştı. Daha önce parti tüzüğünün yenilenmesi sırasında da Genel Merkez’de aktif rol alan Özlem Öztekin Vural’ın listeye alınmaması İstanbul’da sürpriz olarak karşılanırken, Adalar ilçesinde de büyük üzüntüye neden olmuştu.

HABER ERDOĞAN’DAN GELDİ

11 Nisan Pazartesi günü YSK’ya verilen AK Parti İstanbul Birinci Bölge Milletvekili aday listesinin 18. sırasında bulunan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatlarından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Avukat Numan Güney bugün öğleden sonra adaylıktan çekildiğini belirterek istifa dilekçesi verdi. Bunun üzerine değerlendirme yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu’yu arayarak Adalar İlçe eski Başkanı Avukat Özlem Öztekin Vural’ın 18. sıradan istifa eden Numan Güzey’in yerine aday gösterildiğini bildirdi.

AK Parti’nin kurmayları da Özlem Öztekin Vural’ı arayarak kendisinin YSK’ya aday olarak bildirildiğini söylediler.

ADALAR’DA SEVİNÇ

Avukat Özlem Öztekin Vural’ın istifa eden Numan Güzey’in yerine aday olarak gösterilmesi Adalar siyasetine ise bomba gibi düştü. AK Parti’nin Adalar’dan Vural’ı aday göstermesi ilçe sakinleri arasında da büyük sevinç ve heyecan yarattı. Özlem Öztekin Vural’ın listeye alınmamasının ardından 11 Nisan Pazartesi günü başlayan üzüntü, sevince dönüşürken ilçe sakinleri, “ Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Adalar’a göstermiş olduğu bu ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisine asıl teşekkürü 12 Haziran seçimlerinde göstereceğiz. İlçemizden bir kişinin Meclise gitmesi bizleri çok mutlu eder. Özelliklede iktidar partisinin listelerinde ilçemiz’den bir adayın yer alması son derece sevindirici bir olay”dediler.

TEŞKİLAT İÇİNDE DE HEYECAN

Öğleden sonra Avukat Özlem Öztekin Vural’ın milletvekili adayı olarak adının YSK’ye bildirilmesinin ardından Anadolu Yakası’nda bulunan AK Parti teşkilatlarında da sevinç yarattı. Bir çok ilçe başkanı Avukat Özlem Öztekin Vural’ın istifa eden Numan Güzey’in yerine atanmasının çok olumlu bir davranış olduğunu belirterek “Partimiz İstanbul’da bir kadın milletvekili daha kazanmış olacak”dediler. Listeye alınan Avukat Özlem Öztekin Vural, pazartesi günü Ankara’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın düzenleyeceği aday tanıtım toplantısına katılacak.

Yorumlar kapalı.