Durmuş Ali Torlak’tan Basın Açıklaması

Abone Ol
Daha Fazla

Görev yaptığı süre içerisinde vatandaşın talepleri noktasında gerçekleştirdiği çalışmaları TBMM ‘ne taşıyıp yüzlerce önerge vererek, milletin vekili olma noktasında örnek çalışma sergileyen ve bu çalışmaları gerçekleştirirken vatandaşlarla bütünleşip,onların sorunlarına çözüm noktasında etkili çalışmalarla halkın sevgisini kazanan Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 1.Bölge Milletvekili ve 24. dönem milletvekili adayı Durmuşali Torlak düzenlediği toplantıda, Anadolu Yakası’nda ki gazetecilerle biraraya geldi. Kartal Titanik Otel’de düzenlenen toplantıya gazeteciler yoğun ilgi gösterdi.

MHP 1.Bölge Milletvekili ve MHP’den yine aynı bölgeden 3. sırada yeniden aday olan Durmuşali Torlak, AKP hükümetine çatıp, Türkiye’nin birlik beraberliğinin ve kardeşliğin devam etmesi için MHP etrafında kenetlenilmesi gerektiğinin altını çizdi.

”AKP Gölge oyunu oynuyor”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Kutlu doğum haftasını kutlayıp basın açıklamasını gerçekleştiren milletvekili Durmuşali Torlak, AKP hükümetinin 8 buçuk yıllık iktidrar döneminin ”hizmet mi hezimet mi olduğunu anlamak için bazı hususlarırn sağlıklı ve doğru bir değerlendirmeye tabi tutulması yeterli olacaktır diyerek AKP hükümetinin, Türkiye ekonomisi üzerine rakam oyunlarıyla ve perdeye yansıtılan pembe tablolarla günün kurtarıldığı bir gölge oyunu oynadığını belirtti.

Başlıklar halinde ekonomiden, kamunun iç yapısına, eğitimden, sağlığa, sosyal güvenlikten yargıya, yolsuzluktan yoksulluğa, çiftçiden esnafa, dar gelirliden istihdam yaratmayan refaha yansımayan sanal büyümeye kadar bir çok konunun altını çizerek açıklamasına devam eden MHP’li milletvekili Torlak, Türkiye yeni bir seçim sürecini daha yaşamaktadır.Türkiye’nin biriken meseleleri ve yaşadığı sıkıntılar göz önünde bulundurulursa,önümüzdeki bu seçim ülkemiz açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir” dedi.

”AKP’nin açılım politikası yıkım projesi olmuştur”

Açılım politikalarına değinen milletvekili Torlak, iyi şeyler olacak denilerek başlatılan ve umut verici gelişmeler diye tanımlanan açılım politikaları, Haburda terörist törenleriyle devam eden süreçte,AKP’nin yıkım projeleri olarak ortaya çıkmıştır. AKP, farklılıklar ekseninde kutuplaştırmak suretiyle millet fertlerini aynı kıvancı paylaşamaz, aynı kederi hissedemez hale getirmiştir. Dokuz yıllık AKP yönetimiyle birlikte etnik bölücülük meşru bir siyasi amaç sayılmaya başlanmıştır. Terörle mücadelede tarihin ve milli vicdanın affetmeyeceği büyük bir acizliğe düşmüştür” şeklinde konuşup bu dönemde asayiş olaylarında patlama yaşandığına, mala karşı işlenen suçların artışına da dikkat çekti.

”2023’e doğru Yükselen Ülke Türkiye”

2023’e doğru Yükselen Ülke Türkiye idealinin gerçekleştirilmesi için MHP olarak Türkiye’nin temel hedeflerinin öngörüsünü şu şekilde açıklayan MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili ve adayı Durmuşali Torlak, ” Yüksek demokrasi standartlarını yakalamak, yargı bağımsızlığını ve hukumun üstünlüğünü teminat altına almak, hak ve özgürlükleri dünya standartlarına çıkarmak, temiz toplum-temiz siyaseti hakim kılmak, siyasi ahlakı tesis etmek, yolsuzlukla yozlaşmanın kökünü kazımak, ekonomik ve teknolojik gelişmeyi sağlamak, üretim kapasitesinin, sanayi ve enerji alt yapısını dünya ölçülerinin üzerine çıkarmak, tarımda kendine yeterli olmanın ötesine geçerek, bölge ve dünya pazarına yüksek katma değerli tarım ürünü satabilir hale gelmek, kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınmasını ve vergi adaletini sağlamak, vatandaşlarımızın kimseye muhtaç olmayacağı ve insanca yaşayacağı bir sosyal refah düzenini tesis etmek, gelir dağılımındaki adaletsizliği gidermek, sosyal güvenlik ve sosyal adaleti bütün gerekleriyle tesis etmek, işsizlik ve yoksulluğu ortadan kaldırmak, siyasi ekonomik, toplumsal istikrarı sağlamak, ortak milli ve manevi değerler etrafında bütünleşmek, milli birliğin siyasi, sosyal ve kültürel temellerini güçlendirmek, terörün kökünü kazımak, etnik bölücülüğü gündemden çıkarmak, Cumhuriyetin temel nitelikleri ile milli ve manevi değerleri siyasi ve toplumsal çatışma alanı ve aracı olmaktan çıkarmak, dil din ve etnik köken farklılıklarını aşan ortak bir milli şuurun oluşturduğu Türk Milleti’nin bin yıllık kardeşlik hukukunun yüceltilmesi, husumetin yerini sevgi, ayrışmanın yerini kucaklaşmanın aldığı, içeride huzurlu ve güvenli dışarıda onurlu ve itibarlı bir ülke olacaktır.diyerek 2023’e doğru yükselen ülke Türkiye profilini açıkladı.

”Engin Alan geçici dinlenmede nöbet bizde”

Balyoz davası tutuklusu bordo berelilerin efsane komutanı emekli korgeneral Engin Alan’ın MHP İstanbul 1. bölgeden adaylığı için ”o şimdi geçici dinlenmede nöbet bizde” şeklinde düşüncelerini ifade eden aday Torlak, hedeflerinin tek başına iktidar olup MHP olarak kırk yılı aşkın mazisiyle, donanımıyla, kadrolarıyla bu sorumluluğu üstlenmeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.

”Bu seçim kader seçimidir”

Ülke sevdası ve vizyonuyla, Türkiye’nin temel sorunlarını köklü ve kalıcı çözümlere kavuşturacak projelerle geldiklerini ve bunları uygulayacak bilgi, tecrübe ve liyakata sahip inançlı, idealist kadrolarıyla Türk Milleti’nin huzuruna gelip oylara talibiz diyen MHP’li milletvekili Torlak, ”Bu seçimler sadece milletvekilliği genel seçimi olmaktan ziyade, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk Milleti’nin geleceğini birlik ve beraberliğini belirleyecek ve şekillendirecek kader seçimi olacaktır” dedi.

”Ses ver İstanbul Ses ver TÜRKİYE”

MHP’nin seçim sloganı Ses ver Türkiye başlığıyla vatandaşlara çağrıda bulunan MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Durmuşali Torlak, ”Bölücüye haddini bildirmek, tarihimize destek çıkmak, Erivan’ın, Erbil’in, Kandil’in, İmralı’nın belini kırmak, Haramzadelerin yakasından tutmak, şikayetleri dindirmek ve perişanlığı önlemek, Türkiye’yi ayağa kaldırmak ve tek başına iktidar olmak için Ses ver İstanbul Ses Ver Türkiye” şeklindeki açıklamasını Türk Milleti’nden destek isteyip, ülkeyi bu hale getirenlerden mutlaka hesap sorulacaktır şeklinde tamamladı.

MHP İstanbul 1. Bölge adayı Durmuşali Torlak basın açıklamasından sonra, , tarafsız yaklaşımlarıyla gerçekleştirdikleri haberlerden dolayı bölgede görev yapan yerel gazetecilere teşekkür edip, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Milletvekili Torlak’ın düzenlediği basın toplantısında MHP 1.Bölge ilçe başkanları (MHP Maltepe İlçe Başkanlığına geçtiğimiz günlerde atanan İlkay Gerek),1.Bölge ülkü ocakları başkanları hazır bulundular.

Yorumlar kapalı.