İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı Akif Hamza Çebi Tuzla’da Basın Toplantısı Yaptı

Abone Ol
Daha Fazla

“ÇILGIN PROJE PEŞİNDE KOŞACAĞINIZA İŞSİZLİĞİ İNDİRİN”

CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi Tuzla’daki organize sanayi bölgelerini ziyareti öncesinde CHP Tuzla İlçe Örgütü’nde bir basın toplantısı düzenledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağını söylediği çılgın projeyi değerlendiren Akif Hamzaçebi devlet yönetiminde çılgınlık diye bir kavramın olmadığını belirterek “Başbakanın bu projesi herhalde ya bir emlak projesi ya da Karadeniz’i Marmara’ya bağlamak olabilir.

Erdoğan, bu çılgın işlerle uğraşacağına işsizliği otursun şunu düşünsün: Yüzde 3’den aldığım ve 9 yılda yüzde 12’lere çıkardığım bu işsizliği yüzde 2’lere nasıl indiririm? Bunun çalışmasını yapsınlar asıl bu proje budur. Başbakan gerçeklerle yüzleşip Türkiye’nin asıl sorunlarına sahip çıkmalıdır” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine ait olan projeyi sahiplendiğini söyleyen Akif Hamzaçebi düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
“İstanbul’a iki şehir kuracağız, diyor. İstanbul’a iki yeni kentin kurulmasının bu şehri sorunlara boğmak, tarımsal, ormanlık, sulak alanlarını yok etmek demektir.

Oysa benim o dönemki önerim şuydu: Biri İstanbul’un batısında, diğeri İstanbul’un doğusunda olmak üzere iki yeni kent oluşturalım. Bunlardan birini Saros Körfezi’nde, diğerini de Karasu’da yapalım. Belli faaliyetleri oraya götürelim, dedim. Başbakan o gün kendince dalga geçtiği önerimize bugün sahip çıkıyor.”

Bu projenin gerekirse referanduma gidilerek halka sorulması gerektiğini söyleyen Akif Hamzaçebi “Vatandaş ne diyorsa o yapılmalıdır. İstanbul’u 20-30 milyonluk bir metropol kent yapmaya ve insanları boğmaya kimsenin hakkı yoktur” dedi.

Yorumlar kapalı.