Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yurtdışı Misafirlerini Son Kez Ağırladı

Abone Ol
Daha Fazla

Okul eğitimi ile yakından ilgili olan Comenius Programı, Lizbon hedeflerine ulaşabilmek için öğrenciler ve eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturmayı, işbirliğini güçlendirmeyi, aktif bir Avrupa vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmelerini ve amaçlamaktadır.

Bu bağlamda Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul Müdürü Sayın Hatice EKMEKÇİBAŞI önderliğinde; Almanya’ nın koordinatörlüğünü yaptığı, İtalya, Yunanistan, İspanya, Finlandiya ve Türkiye’ nin de içinde bulunduğu 10 yabancı öğretmen 17 yabancı öğrenci ile toplantılara 3 Mayıs 2011 tarihinde başlandı.

Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesinde ise Grafik ve Fotoğrafçılık Alanı öğrencileri ve Bölüm şefi Ali ÖZBEK, Bilişim Teknolojileri Alanı öğrencileri, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Öğrencileri ve İngilizce öğretmenleri Arzu BORLAŞ ve Öznur SAKA ile çalışmalarını 7 Mayıs 2011 tarihinde bitireceklerdir. Bu çalışma sonucunda alacakları sertifikaları Maltepe İlçe Kaymakamımız Sayın Ahmet Okur, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Faik Kaptan verdiler.

Yorumlar kapalı.