Kıbrıs Barış Harekâtının 35. Yılı Kutlandı

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 35. Yılı dolayısıyla Maltepe Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi tarafından düzenlenen kutlama töreni, Maltepe Belediyesi Kültür Merkezi Kubbealtı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Başkan Yardımcıları Fevzi Karaağaç ve Nail Çiftçi, Gaziler ve aileleri katıldı.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı Sefa Altunparlar, daha önce başkan Zengin’i makamında ziyaret ettiklerini ifade ederek, bu ziyarette başkanın yakın ilgi ve alakasıyla karşılaştıklarından dolayı teşekkür etti. Gazilerin 35 yıl önce adaya barış getirdiğini söyleyen Altunparlar, vatanı ve Bayrağı için canını hiçe sayan Gazilerimizle ne kadar övünsek azdır diye konuştu.

Daha sonra Kıbrıs Barış Harekâtından kesitlerin yer aldığı slâyt gösterisi izlendi. Slâyt gösterinin ardından Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin sahneye davet edildi.

Konuşmasında kendilerine her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade eden Başkan Zengin, “ 35 yıl önce Kıbrıs’a barış getiren, topraklarımızın güvenliğini sağlamak için mücadele eden bütün gazilerimizle gurur duyduklarını söyleyerek şehitlerimize de rahmet diliyorum ” dedi.

Milletimizin tarihi boyunca bağımsızlığını ve özgürlüğünü korumak için sayısız mücadeleler verdiğini belirten Zengin, Bağımsızlığımız konusunda en büyük fedakârlığı gösteren şehit ve gazilerimiz bu kahramanlıkları ve asaletleriyle milletimizin onur abideleri olmuşlardır diye konuştu.

Konuşmaların ardından . Türkiye Muharip Gaziler Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi tarafından, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’e teşekkür plaketi verildi. Başkan Zenginde Gazilere Maltepe’nin amblemi olan Bakireler anıtı plaketinden takdim ederek kendilerine teşekkür etti.

Yorumlar kapalı.