Başıbüyük’te Mutlu Son

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Başıbüyük Mahallesi sakinleri evlerine kavuştu. Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in çekilişini yaptığı TOKİ konutları kuraları Başıbüyüklüler’e bayram sevinci yaşattı.

66 kişinin toplam 106 daireye kavuştuğu törende alkışlarla karşılanan Belediye Başkanı Zengin, hep birlikte verilen mücadeleler sonunda bayram yaşadıklarını ifade ederek “Geçmişte yapılan yanlışlar varsa, o yanlışlardan dönülsün istedik, halkımızın görüşlerini dinledik; çünkü asıl önemli olan sizin nasıl mutlu olacağınızdı. Mağduriyetlerini gidermek için aldığımız talepleriniz doğrultusunda bugüne geldik. En yüksek enkaz bedellerini sağladık, burada güzel bir adım atıyoruz. TOKİ’yle baştan beri görüşüyoruz; sadece konut değil Başıbüyük’te istihdam da sağlamak istiyoruz, bunun için çalışmalarımız sürüyor.

Benim Başıbüyük’te evim yok, ama bu durum bakış açımı değiştirmez. Başıbüyük için hiç kimse Mustafa Zengin’den daha fazla hakça düşünemez, dert edemez. Hiç merak etmeyin sevgili dostlarım, ben buradayım.” diye konuştu. Belediye başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin de katıldığı törende konuşan TOKİ başkanı da hep birlikte mutlu sona kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Ev çekilişi için ismi okunan bir vatandaş sahneye çıktığında salondakilere dönerek, “Mustafa Zengin sizi kandıracak, dediler. Ama bugünü yaşıyoruz, bakın” diye seslendi.

Yorumlar kapalı.