Prof. Dr. Türkan Saylan Onur Ödülleri Dağıtıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Bu yıl 3.sü düzenlenen Prof. Dr. Türkan Saylan Onur Ödülleri sahiplerini buldu. Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezinde yapılan ödül törenine Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu, Türk Eğitim Vakfı Başkanı ve Genel Sekreteri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı, CHP Maltepe İlçe Başkanı Lütfü Binici, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Yazarlar, Gazeteciler, STK Temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

3.sü düzenlenen Prof. Dr. Türkan Saylan Onur Ödülleri’ni şu isimler aldı.

– Gazeteci Bekir Coşkun
– Edebiyatçı Yaşar Kemal
– ÇYDD
– Türk Eğitim Vakfı
– Baba Bizi Okula Gönder Projesi ve Yapımcıları

Ödül Dağıtım töreninde bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin şunları söyledi. ZENGİN: ”3.sünü düzenlediğimiz Prof. Dr. Türkan Saylan Onur Ödüllerini Bilim, Sanat, Edebiyat dünyası ile Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerini yüreklendirmek, onların aydınlık yarın mücadelesine destek vermek için bu ödülleri veriyoruz. Önümüzdeki yıl da aynı ödülleri Cumhuriyetimizin Değer Yargılarına bağlı, Vatan ve Millet Sevgisi, Halk Sevgisi, Aydınlanma sürecinin ışıklarına bu ödülleri vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin daha sonra Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in sözlerini şöyle nakletti. ”Sayın Eski Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer bana bu ödülle ilgili şunları söyledi. O gün ödül töreninize katılamayacağım ancak yaptığınız işleri destekliyorum. Bir gün Maltepe’ye gelerek sizi ziyaret edeceğim. dedi.” dedi.

Yorumlar kapalı.