Egemen Bağış MASİAD’da

Abone Ol
Daha Fazla

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Maltepe Sanayici ve İş adamları Derneği’ni (MASİAD) ziyaret etti. Dernek üyeleri ile bir araya gelen Bağış 12 Haziran seçimleri için neden Ak Parti’ye oy vermeleri gerektiğini anlattı. Düzenlenen ziyarette konuşma yapan MASİAD yönetim kurulu Başkanı İlhan Özüpekoğlu konuşmasında “ sayın Egemen Bağış’ın ziyareti bizler için çok anlamlı çünkü derneğimizi ilk defa bir bakan ziyaret ediyor. İnşallah bakanımızın ayağı bizlere uğurlu gelir. Derneğimizi kısaca tanıtmak gerekirse derneğimiz 2008 yılında 20 arkadaşımız ile birlikte kurmuş olduğumuz bir dernek. 2009 yılında ise yönetim olarak devir aldık. Bu geçen süre içinde üye sayımızı 125 üye ye kadar çıkarttık. Ancak Maltepe’de 12 bin iş yerinin olduğunu düşündüğünüz de bu sayının aslında çok az olduğunu görebiliriz. Ama yerel derneklerde bu sıkıntılar mevcut. Bizlerde bu sıkıntılarını yaşıyoruz. Amacımız Maltepe’de ki iş adamlarımızın sorunlarına çözümler üretmek” dedi.

ÖZÜPEKOĞLU “ FAHRİ ÜYEMİZ OLMANIZI İSTİYORUZ”

Gerçekleşen ziyarette konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Özüpekoğlu Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’tan MASİAD’ın fahri üyesi olmasını istedi. Özüpekoğlu ayrıca İstanbul Ticaret Odası’nın Pendik ve Kadıköv’de şubelerinin olduğunu ancak Maltepe’de bulunmadığını ifade ederek İTO’nun Maltepe’de de bir şube açmasını istedi.

Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Özüpekoğlu’nun konuşmasının ardından konuşma yapan Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Atilla Üstündağ konuşmasında “ Biz bu yeni dönemde Maltepe’nin tüm STK ları ile özel ilişkiler kurarak Maltepe’yi nasıl daha ileri taşıyabiliriz onun yollarını arayacağız. Bunun adımlarını yavaş yavaş atıyoruz. Bulunduğumuz bölgede bakanımızı büyük bir şans olarak görüyoruz. Bundan sonra emin olun bakanımız burada olduğu sürece, Maltepe’nin sorunları en kısa zamanda çözülecektir. Öte yandan 1923 yılında kurulmuş olan Maltepespor’a tarihi boyunca hiçbir bakan ziyarette bulunmamış.

1923’ de kuruluyorsunuz, 20 yıldır da ilçesiniz ve bir bakan ziyareti olmamış. Biz bu konu ile ilgili bir çalışma yaptık ve Maltepe’nin tarihine yazı yazdık. Biraz önce MASİAD Başkanımızın da söylediği gibi buraya da bir bakan gelmemişti ancak burada da bir tarih başladı. Her zaman olduğu gibi üzerimize düşeni yaptık. Maltepe’de hepimiz bir aileyiz ve 600 bin nüfusa yaklaşan ilçemizde ciddi olarak öncelikli sorunlarımız var. Biz bunları belirledik veçalışmalara başladık” dedi.

Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Atilla Üstündağ’ın konuşmasının ardından konuşma yapan Egemen Bağış ise konuşmasında “ öncelikle MSAİAD ziyaretinden çok memnun olduğumu ifade etmek istiyorum. Öncelikle 3 yıllık bir derneğin 20 kurucu üyeden 125 üye sayısına ulaşmış olmanız çok önemli bir gösterge. Bana biraz önce fahri üyelik teklif ettiniz.

Eğer kabul ederseniz fahri değil normal üyeniz olmak isterim. Oy hakkımdan da korkmayın İlhan bey kime derse ona oy veririm. 17 yıl STK lar da çalıştıktan sonra siyasete girmiş bir kardeşiniz olarak STK’ları iyi bildiğimi vurgulamak istiyorum. İnanın bana Sivim Toplum Kuruluşları olmadan bir toplumun kalkınabilmesi imkansızdır. Dünyada kalkınmış ülkelere baktığınız zaman STK hareketleri ile güçlendiğini görürsünüz. İş adamlarımızın kurdukları dernekleri ben hep önemsemişimdir. Şunu bilmenizi istiyorum 12 Haziran tarihine kadar bu bölgenin adayıyım.

Önümüzde ki 4 yılda ise bu bölgenin milletvekiliyim. Yani siz beni kapıdan kovsanız ben bacadan yine girerim. Sizinle birlikte Maltepe’nin ve İstanbul’un sorunlarını çözmek için birlikte çalışacağız. İlçe başkanımız burada Başbakanımızın gözü kulağı ve sesi.kapılarımızı her zaman sizlere açık tutacağız. Buraya ilk bakan ziyareti olarak lanse ettiniz birde 1923 yılında kurulan Maltepespor’a giden ilk bakan da biz olduk. Ama geçen hafta Süryani kilisesine yaptığım ziyarette öğrendim ki Cumhuriyet tarihinde Süryani cemaatini ziyaret eden ilk bakan yine biz olmuşuz.

İşin aslına baktığımızda Aslında Türkiye’de STK ile ve kendi insanımız ile ilişki kurmak konusunda hep tedirgin ve temkinli davranmış bir devlet varmış. Bizim bütün değerlerimize sahip çıkmamız gerekmektedir. Yıllarca bu ülkede birbirimizi değiştirebileceğimizi zannettik. Bin yıllarca bu topraklarda karşılıklı baskı olmuş. Bütün bunların sonunda ne Aleviler Sünnileri Alevileştirebilmiş, nede Sünniler Alevileri Sünnileştirebilmiş. Ne de sağcılar solcuları sağcı yapabilmiş. Her birimizin ayrı ayrı özellikleri ayrı ayrı renkleri tercihleri olabilir.

Bizleri birleştiren ortak özelliklerimiz var Vatan sevgisi, Türkiye’nin kalkınması ve güçlü kuvvetli bir ülke olması. Bunlardan hepimiz kazanıyoruz, kaybeden kimse yok. Türkiye bütün bu yapılan hizmetlerin daha iyisine layık. İstikrar olmadan bir yere varamazsınız. Türkiye’de ne zaman koalisyon olsa gayri meşru cinayetler artmıştır, işkence artmıştır, devlet kendi vatandaşın çöpünü karıştırıp vatandaşını fişlemeye başlamıştır. MASİAD Başkanımızın bir çağırısı olmuş MASİAD’a üye olun birlikte güçlenelim. Bende buradan diyorum ki İstikrarı seçin birlikte güçlenelim. Eğer bu ülkede bir koalisyon olursa içinde biz bile olsak fazla bir hizmet veremeyiz. Ama bu ülkede milli irade iktidara gelirse Allah’ın izni ile çok şey yaparız. Bir ülkede demokrasi topal olursa ekonomi felç olur. Ama demokrasinin önü açık olursa o ülkede ekonomi uçar. Bu seçimde kumar oynayamayız, risk alamayız. Bu mesele ne Tayyip Erdoğan’ın ne de Egemen Bağış’ın meselesi değil bu Türkiye’nin meselesi” dedi.

Öte yandan üyelerden birinin “ Sayın bakan emekliler hakkında ki vaatleriniz nedir. Muhalefet öyle vaatler veriyor ki emekli o tarafa eğilim gösteriyor. Bununla ilgili görüşleriniz nedir” sorusu üzerine Bağış “ muhalefet yapamayacağı şeylerin vaadini veriyor. Oysa bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Geçmiş zamanda futboldan ofsayt ı kaldıracağız diyen liderler oldu şimdi de neredeyse hamileliği 3 aya indirecekler. Herhangi bir dayanağı olmadan verilen vaatlerin sonucunu bu ülke gördü ve bir gecede yaşananların bedelini ekonomik olarak sizler önediniz” dedi.

Daha sonra Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış kendisine verilen MASİAD üyelik formunu doldurarak Başkan İlhan Özüpekoğlu’na teslim etti. Bir süre daha ayakta üyeler ile ayakta sohbet eden Bağış başka bir programı olduğu gerekçesi ile Maltepe’den ayrıldı.

Kaynak: Haberdeimza

Yorumlar kapalı.